За словами лікаря-дерматолога, потовиділення є природним процесом людського тіла, що дозволяє йому підтримувати постійну температуру, але іноді воно стає надмірною (гіпергідроз) або занадто пахучим. Дерматолог помітила, що якщо людина активно пітніє з підліткового віку або з 25 років, то це скоріше за все фізіологічна причина.
Спеціаліст пояснила, що поганий запах поту можуть надавати речовини на зразок аміаку, утворені в результаті діяльності бактерій, що переробляють з'єднання, що мешкають в виділеннях поту, на шкірі. Люди, які потіють занадто сильно, частіше бувають схильні до бромідрозу, оскільки на них виявляється більше бактерій, що синтезують пахучі речовини.
Але іноді, розповіла Угрюмова, занадто сильний запах поту буває пов'язаний не з його кількістю, а з тим, що тіло має апокріннимі потовими залозами, що виділяють замість рідини жирний секрет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нічна пітливість: небезпечні причиниДерматолог порадила звертати увагу на те, в якому віці виникла проблема занадто сильного виділення поту. Якщо після 25 років, однією з причин явища може бути якесь захворювання. В цьому випадку може мати значення, чи проявляється пітливість вночі, чи спостерігаються додатково схуднення, запаморочення.
"Захворювань і станів, що призводять до підвищеного потовиділення, багато: від менопаузи до туберкульозу. Тому потрібно звернутися до лікаря і з'ясувати причину, а не боротися з симптомами", - дала пораду експерт.
Угрюмова додала, що неприємно пахне піт теж може бути ознакою захворювання, але в цьому випадку він відчувається від усього тіла, а не тільки від ніг або пахв. Але частіше він все-таки пов'язаний з особливостями харчування, присутністю в раціоні часнику, цибулі, алкоголю. Також на особливості потіння може впливати прийом ліків.
На думку фахівця, при неприємному запаху ситуацію покращує гігієна: проблемні області тіла потрібно регулярно мити, видаляти на них волосся. Ще не рекомендується носити одну і ту ж взуття два дні поспіль.