Гіпертиреоз. Розвивається в зв'язку з порушенням роботи щитовидної залози, стає надто активною (виділяє надто багато гормону тироксину). Щитовидка впливає на всі системи організму, і дане відхилення небезпечно розвитком важких ускладнень - збоїв серцевого ритму, ниркової недостатності, інфаркту.
Обструктивне апное уві сні. Крім нічної пітливості спостерігаються гучне хропіння, надмірна втома протягом дня, раптове пробудження вночі з відчуттям задухи. Ця причина поту ночами дуже небезпечна для мозку: зупинки дихання уві сні, що викликаються апное, сприяють нестачі кисню і розвитку нейродегенеративних процесів, що тягнуть за собою до розвитку деменції, хвороби Альцгеймера.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нічна пітливість: в чому її причинаТуберкульоз. Найбільш поширеними симптомами є лихоманка, нічна пітливість і озноб, втрата ваги, апетиту, а також кашель, який триває три тижні або більше. Багато хто помилково вважає, що в наші дні захворіти на туберкульоз складно, але це не так - він давно перестав бути хворобою маргінальних елементів і загрожує кожному. Без належного лікування ця хвороба може бути смертельною.
ВІЛ. Через один-два місяці після зараження ВІЛ протягом декількох тижнів можуть виникати симптоми, що нагадують грип, - висип, біль у м'язах і суглобах, горлі. Через цю лихоманки інфіковані люди можуть відчувати постійну рясну нічну пітливість.
Аутоімунні захворювання (ревматоїдний артрит). Для нього характерні ниючі, опухлі і жорсткі суглоби - наслідок запалення. Воно ж викликає лихоманку, яка призводить до нічного потовиділення. Якщо запалення не вдається перемогти кілька місяців, то починаються небезпечні для суглобів прогресуючі деформації.