Гінеколог Олена Джамалі розповіла, у яких випадках небезпечно робити лазерну епіляцію.
Насамперед фахівець наголосила, що таку процедуру має проводити лікар-косметолог або дерматолог, який пройшов спеціальне навчання. Також допустиме проведення медсестрою або помічником лікаря під його контролем.
"Перед процедурою необхідно вивчити вашу історію, прийом лікарських препаратів, минулі та справжні захворювання шкіри, використовувані методи видалення волосся, також потрібно обговорити ризики та вигоди, зробити фото до і після", - говорить лікар.
Протипоказаннями до цього виду послуг виступають епілепсія, захворювання крові, вітиліго. Також не варто вдаватися до процедури в період вагітності та лактації: по-перше, гормональні зміни в тілі жінки можуть призвести до непередбачених побічних ефектів, а по-друге, на даний момент немає досліджень, що підтвердили безпеку лазерної епіляції для цієї категорії людей.
Крім цього, протипоказанням є і прийом деяких препаратів: ізотретиноїну (у тому числі і протягом 6 місяців після закінчення прийому), нестреоїдних протизапальних, антибіотиків тетрацеклінового ряду, а також препаратів, які мають фотосенсибілізуючий ефект.
Крім того, відмовитися від процедури слід у випадках засмаги та сонячних опіків, хімічних пілінгів або лазерного лікування (протягом 4 тижнів після), схильності до утворення рубців, активної фази герпесних висипань, псоріазу, меланоми в анамнезі, наявності відритих ран або татуювань у зоні епіляція.