Найчастіше чорні цятки виникають на жирній шкірі обличчя.
Чорні цятки на обличчі
Чорні цятки - це відкриті комедони, чорні вугри. Професійною мовою косметологи називають їх незапальними елементами першого порядку.
Як і чому вони утворюються? Цей процес запускаються сальні залози, що продукують шкірне сало. Це наш природний натуральний крем. Жирова суміш "пробирається" на поверхню шкіри через вивідні протоки, створюючи бар'єр для шкіри. У нормі шкірне сало служить для зволоження поверхні епідермісу, беручи участь у формуванні водно-ліпідної мантії. Завдяки цьому шкіра не втрачає вологу та не зневоднюється.
Але іноді сальна залоза дає збій. Це трапляється з різних причин, у тому числі через гормональні стрибки, неправильне харчування, поганий догляд і так далі. Як результат, сальна залоза працює більше, ніж потрібно, виробляючи дуже багато шкірного сала.
Згодом із надлишків сала та відлущених клітин епітелію починають утворюватися пробки, а пізніше – комедони та вугрові висипання. Проблему чорних цяток відмінно вирішує регулярна чистка обличчя у лікаря-косметолога, який допоможе підібрати відповідний догляд за типом шкіри та відкоригує меню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи справді погано, якщо дитина не ходить в дитячий садок?
5 причин порушення апетиту у дітей
Шпинатний рулет з червоною рибою і вершковим сиром