Науковці з Університету Орегона встановили, що звичка довго дивитись на екран смартфона може спровокувати появу вікових зморшок. До цього призводить синє світло екрану, яке прискорює процеси старіння.
Смартфони та зморшки
Значна кількість людей годинами дивиться в екрани смартфонів і планшетів, піддаючись впливу специфічного синього світла. Наукове дослідження припустило, що ця звичка призводить до ранньої появи зморшок. Коли плодових мушок поміщали під яскраве синє світло на 14 днів, то у них виявлялися ознаки порушення клітинної функції та нейродегенерація чи старіння.
Керівники дослідження попереджають, що синє світло здатне надавати шкідливий вплив на широкий спектр клітин нашого організму. А уникнення впливу цього світла допоможе зберегти молодість довше.
Попередні дослідження вже показували, що надлишок проведеного біля екрану часу збільшує ризик ожиріння та проблем із психічним здоров'ям. Є побоювання і з приводу того, що через синє світло ми перенапружуємо очі, що знижує гостроту зору, призводить до дегенерації жовтої плями та катаракти. Зрештою, смартфони серйозно порушують циркадні ритми, що позначається на якості сну. На щастя, багато пристроїв вже мають вбудовані контрольні системи, що дозволяють зменшити ступінь синього кольору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу