Оптики пропонують своїм клієнтам широкий вибір кольорових лінз: власне кольорові, які підійдуть темнооким красуням і змінять колір їх очей кардинально; тоновані лінзи - підходять світлооким, яким "забити" власний колір не так складно і ті ж самі лінзи але з діоптріями - для тих, у кого поганий зір але екстравагантності хочеться.
[b]ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коли лінзи кращі за окуляриКольорові лінзи відрізняються від тонованих тим, що поверхня у них цілковито пофарбована за допомогою напівпрозорого або непрозорого матеріалу. Такі лінзи цілковито перекривають відтінок очей і залишають простір лише для зіниці ока. Дешеві лінзи такого типу мають дивний вигляд, тому варто купувати дорожчі - виробники не шкодують і наносять на поверхню імітацію малюнка райдужної оболонки.
Тоновані лінзи допомагають змінити відтінок або ж поглибити колір власного ока. Обрати можна як найсвітліші так і кардинальні, наприклад, малинові кольори.
Є ще "карнавальні" або "дискотечні" лінзи, які виготовляються за принципом кольорових але через неприродній візерунок на них, вони мають обмеження у носінні і протипоказання.
Які ж є "проти"?
Варто сказати що усі кольорові лінзивиготовляються м'якими, тобто вони обмежують доступ кисню до рогівки і їх потрібно періодично знімати та давати оку відпочинок. Також лікарі зійшлись на думці, що такі лінзи обмежують доступ світла до ока на 20 %, що нехай і не призводитиме до пониження зору, але обмежить видимість у сутінки.
Головним застереженням є місце покупки лінз. Не полініться і підіть до офтальмолога у оптику, де лінзу підберуть професійно, з урахуванням усіх особливостей ваших очей а також навчать користуватись ними. Інтернет-магазини лінз можуть підсунути вам неякісний товар за високою ціною і обміняти його ви не зможете.
Нагадаємо, раніше ми писали
як користуватись контактними лінзами влітку