Перша допомога при обмороженні обличчя, полягає в його відігріванні. Слід зайти в тепле приміщення і, якщо обмороження легке, то розтерти уражені ділянки щік, носа, підборіддя теплими руками або шматочком м'якої вовняної тканини, а потім накласти на них стерильну пов'язку.
Розтирання снігом, спиртом або маслом, як радять деякі люди, медицина не рекомендує, оскільки на шкірі з'являються мікротріщини, через які може потрапити якась інфекція.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 продукти для жіночої красиКатегорично забороняється використовувати грілку і гарячі ванни, розігрівання має бути повільним і відбуватися одночасно з відновленням кровообігу, інакше можливий некроз тканини. Пов'язку не знімають до відновлення чутливості або появи відчуття жару.
Гарну зігріваючу дію надають гарячі напої: чай, трав'яні відвари, молоко. Міцна кава і алкоголь викликають різке розширення судин, звужених через обмороження, вони можуть лопнути і викликати внутрішню кровотечу.
Якщо перебування на холоді не було надто тривалим, загальне самопочуття задовільний, температура тіла - в межах норми, немає сильного почуття болю або печіння, то, найімовірніше, обмороження має перший ступінь.
Лікування при обмороженні першого ступеня можливо аптечними і народними засобами. Пошкоджену ділянку змазують маззю з бепонтеном, гусячим або іншим тваринним жиром.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як зволожити губи взимку.