Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Апрокал

Дженом Біотек ПВТ. ЛТД. Індія


Апрокал

Код: B02AB01

Онкологічні


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна назва: аprotinin;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;

склад: 2 мл розчину містять апротиніну концентрованого розчину 13 300 КІО

(10 000 АТрО);

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Інгібітори фібринолізу. Апротинін.

Код АТС В 02А В 01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Апротинін є полівалентним інгібітором протеїназ. Шляхом утворення оборотних стехіометричних ферментно-інгібітор них комплексів апротинін інгібує найважливіші протеїн ази плазми крові, клітинних елементів і тканин, у тому числі калідиногенази, плазмін, трипсин, хімотрипсин, калікреїн, які відіграють важливу роль у розвитку патофізіологічних реакцій. Терапевтичний ефект апротиніну зумовлений пригніченням протеолітичного впливу плазміну і в блокаді активізації плазміногенезу ауто генними активаторами. Апротинін має широкий спектр інгібуючої дії, тому може застосовуватись не лише як антифібринолітик, а також як профілактичний і терапевтичний засіб при порушеннях інших ферментних систем. Упереджує розвиток деструктивного процесу в підшлунковій залозі. Гальмівна дія на калікреїн-кінінову систему дозволяє застосовувати апротинін для профілактики й лікування різних форм шоку (ендо токсичного, травматичного, гемолітичного). Активність апротиніну виражають у калікреїнін активуючих одиницях (КІО), а також в анти трипсинових одиницях (АТрО). 1 АтрО відповідає 1,33 КІО.

Фармакокінетика. В шлунково-кишковому тракті не всмоктується. Після внутрішньо венного введення апротинін – відразу досягає максимального рівня в плазмі крові, а потім швидко знижується, розподіляється в зовнішньо клітинному просторі, короткочасно накопи чується в печінці. Виводиться нирками в неактивній формі. Період напіврозпаду активної речовини в сироватці крові становить 2 год. Розпад молекули апротиніну на неактивні частини відбувається за рахунок лізосомальної активності нирок. В сечі визначається 1,5 % введеної дози препарату.

Показання для застосування. Гіперфібринолітичні кровотечі.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо венно. Вводять у вигляді інфузій або повільної ін'єкції. Перед застосуванням розводять у 0,9 % розчині натрію хлориду.

З метою виявлення ймовірної підвищеної чутливості до апротиніну спочатку слід ввести 1,5 мл розчину (10 000 КІО), і у разі відсутності алергічної реакції протягом 10 хвилин вводять основну дозу.

Початкова доза для дорослих і дітей старше 15 років становить 500 000 КІО (75 мл) інфузійно (не швидше 5 мл/хв). Надалі вводять 200 000 КІО (30 мл) кожні 4 дні у вигляді тривалої краплинної інфузії.

Дітям віком від 6 до 15 років вводять із розрахунку 20 000 КІО/кг маси тіла на добу.

Побічна дія. Можливі шкірно-алергічні реакції (еритема, кропив’янка), інколи – бронхоспазм, нудота, блювання, міалгія, можлива артеріальна гіпотензія (коливання рівня артеріального тиску), тахікардія, в окремих випадках – психотичні реакції, галюцинації, сплутаність свідомості. В поодиноких випадках після довготривалих крапельних вливань можливі тромбофлебіти в місцях введення.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, І та ІІІ триместри вагітності, період годування груддю, десеміноване внутрішньо судинне згортання крові.

Передозування. Можливі алергічні реакції, в тому числі анафілактичний шок. У таких випадках введення препарату слід припинити й призначити симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Застосовують виключно у стаціонарі.

Досвід застосування у дітей до 6 років відсутній.

Вагітність і годування груддю. Застосовувати препарат у ІІ триместрі вагітності можна лише після ретельної оцінки співвідношення користь для жінки / ризик для плода.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не можна вводити разом з ін фузійними розчинами, що містять декстран (підвищується ризик алергічних реакцій). Залежно від дози препарат знижує активність стрептокінази й урокінази, може пригнічувати активність неспецифічної холін естерази сироватки крові. Апрокал не слід комбінувати з антибіотиками, гепарином і кортикостероїдами. Він несумісний з іншими препаратами в розчині. Не слід вводити Апрокал одночасно з препаратами для парентерального харчування, що містять амін окислоти й ліпіди (хімічна несумісність).

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ОС.

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 2 мл у флаконі. По 10 флаконів у картонній коробці.

Виробник. Дженом Біотек ПВТ. ЛТД.

Адреса. 504, Делфі, Хіранандані Гарденс,

Повай, Мумбаї, 400 076, Індія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus