Про контрацепцію повинні думати всі пари, котрі зараз не хочуть мати дітей. А які існують методи?
1. Природні, чи біологічні, – припускають статеві контакти у дні циклу, коли зачаття найменше ймовірно. Використовуються такі методи як календарний, температурний, комбінований, перерваний статевий акт. Незважаючи на сумнівну ефективність, цей метод запобігання цілком затребуваний. І він може бути ефективний у тому випадку, якщо у жінки є чіткий менструальний цикл, що встановився, і один статевий партнер.
2. Бар'єрні методи – чоловічий та жіночий презервативи, бар'єрний шийковий ковпачок, діафрагма. Найпопулярнішими та затребуваними контрацептивними бар'єрними методами насамперед є презервативи. Важливо підкреслити, що це не тільки високо надійний метод контрацепції, але й насамперед метод захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом.
3. Гормональні. За даними ВООЗ, їх використовують близько 40% жінок та дівчат. Це насамперед комбіновані оральні контрацептиви (КЗК). Незважаючи на безліч міфів та страшилок щодо гормональної контрацепції, сучасні КОК – абсолютно безпечний метод, який може і має бути підібраний індивідуально.
4. Внутрішньоматкові. Внутрішньоматкова спіраль.
5. "Подвійний голландський" метод, який на сьогоднішній день рекомендується для підлітків, які ведуть статеве життя. Він має на увазі поєднання використання презервативу при статевому контакті та додаткових методів контрацепції, наприклад, гормональних.
6. Хімічні. До них відносяться сперміциди у різних формах: піни, супозиторії, губки, таблетки, пасти, гелі. У цих методів теж є свої особливості та переваги.
А якими засобами користуєтесь ви?