Дуже неприємно, коли вухо забиває пробка, але чому вона трапляється і що з цим робити?
сірчана пробка
Сірчана пробка - стан, при якому внаслідок збільшення кількості та ущільнення вушної сірки відбулося повне або часткове обтурування зовнішнього слухового проходу. Не таке вже й рідкісне явище.
Які ж причини утворення сірчаної пробки?
1. Ватні палички. Якщо глибоко залізти у вухо ватяною паличкою, можна з легкістю проштовхнути сірку в глиб слухового проходу, а назад пройти вкрай важко. Коли людина використовує ватяні палички у вухах, сірка починає накопичуватися біля барабанної перетинки, спресовується там і твердне. 2. Підвищена секреторна активність сірчаних залоз. Сірки у вухах утворюється так багато, що вона просто не встигає виводитися назовні самостійно. Такий стан може бути при різних дерматитах, хронічному отиті, екземі. 3. Особливості анатомічної будови вух (природний вузький та звивистий слуховий прохід, велика кількість волосся у слуховому проході) 4. Часте носіння навушників, затичок для вух.
Як відбувається видалення сірчаної пробки?
1. Якщо пробка пастоподібна або пластиліноподібна, то роблять промивання вуха фізрозчином або розчином фуроциліну із спеціального шприца Жане. Рідину нагрівають до комфортної температури температури вуха - близько 37 градусів. Роблять це для запобігання рефлекторній реакції організму (запаморочення, нудота, головний біль). Якщо пробка тверда, доведеться почекати та розм'якшити її вдома розчином перекису водню 3%.
2. Якщо в анамнезі пацієнта є перфорація барабанної перетинки, то промити вухо не вийде. Рідина може потрапити в порожнину середнього вуха та спровокувати запалення. У цьому випадку пробку (як і будь-яке стороннє тіло) з вуха витягують спеціальним гачком, щипцями або ложечкою.
А у вас бували такі пробки?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини