Про цю хворобу мало хто й чув, але вона серйозно псує життя людям.
Синдром грудного виходу
Синдром грудного виходу відноситься до хвороб периферичних нервів та судин. Шия та руки протягом доби постійно активно рухаються. Під час руху при вродженій особливості будови (додаткові шийні ребра, короткі м'язи, мала відстань між ключицею та першим ребром) відбувається стиснення нервів, артерій та вен.
Травмування кровоносних судин і нервових корінців між ключицею і першим ребром поступово призводить до болю в руках, що супроводжується онімінням пальців рук, зміною кольору шкірних покривів. Такі порушення спостерігаються при роботі або заняттях спортом, що супроводжуються частим підйомом рук нагору, різкими рухами рук (наприклад, гра в теніс, гра на музичних інструментах, робота з клавіатурою, миття вікон тощо).
Виявляються неврологічний, судинний та змішаний варіанти синдрому грудного виходу. Найчастіше виявляється неврологічний варіант, який характеризується стисканням пучка нервових корінців. У разі пацієнти пред'являють скарги на біль і слабкість у руці, оніміння, поколювання, «відчуття повзання мурашок».
Судинний варіант відзначається при стисканні підключичних судин. І тут спостерігається мармуровість чи зміна кольору шкірних покривів рук. Найбільш болючі прояви при змішаному варіанті синдрому грудного виходу, коли є ознаки стиснення як нервів, так і судин на виході з грудної клітки. Виявляється змішаний варіант болем у ділянці шиї та плечей, онімінням, поколюванням у пальцях та слабкістю м'язів кистей рук. Підйом рук нагору посилює інтенсивність больового синдрому та зміну забарвлення шкірних покривів верхніх кінцівок.
З такими симптомами варто йти до невролога.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 способи зробити примхливого малюка слухнянішим
5 фраз, яких не можна говорити дитині під час сварки
Рецепт сала, запеченого у фользі
Як приготувати дієтичні млинці на гречаному борошні?