Кожен третій член сім'ї пацієнта із хворобою Альцгеймера відчуває стійкі симптоми депресії. Такого висновку дійшли вчені з Університету Східної Фінляндії.
Депресія у людини, яка доглядає родича з деменцією
Деменція - важка і невиліковна хвороба, а усвідомлення у себе цієї недуги може занурити людину в депресію дуже надовго. Але з цим психічним розладом також зіштовхуються і більше 60% членів сімей, які здійснюють догляд людей з хворобою Альцгеймера. Усі вони відчували, як мінімум, легкі симптоми депресії у момент, коли їхньому родичу тільки поставили діагноз. А кожен третій спостерігав за погіршенням депресивних симптомів у наступні 5 років.
У дослідженні фінських учених взяли участь 226 членів сімей, які доглядають людей із хворобою Альцгеймера. Їхні депресивні симптоми відстежували протягом 5 років, спостерігаючи з моменту постановки діагнозу. 61,5% опікунів зазнавали симптомів депресії вже в момент діагнозу, більш ніж у половини вони залишалися легкими під час спостереження і навіть у деяких випадках зменшувалися.
Але одна третина фіксувала стійке погіршення депресивних симптомів. Вони також посилилися під час спостережень на третьому та п'ятому році після встановлення діагнозу. Найчастіше з депресією стикалися жінки, які доглядали своїх чоловіків. У контрольній групі спостерігали за родичами пацієнтів із атопічним дерматитом. В цьому випадку ніякого підвищеного ризику поширення депресій у них не було.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою