Вчені з Єльського університету розповіли, як зменшити негативні наслідки глобального потепління.
Важливість озеленення міст
Чим більше у містах зелених зон та вуличних дерев, а також дощових садів, тим більше вдається пом'якшити наслідки кліматичної кризи та глобального потепління. Такого висновку дійшли вчені з Китаю та США, проаналізувавши супутникові дані 2 000 міст. Вони також виявили суттєві відмінності за температурою між містами та сільськими місцевостями поряд, що було пов'язано із системами опалення. Період аналізу становив із 2002 по 2021 рік.
Дослідження показало, що міста нагріваються в середньому на 0,56 С за десятиліття вдень і на 0,43 С вночі. Для порівняння, сільські райони в середньому нагріваються на 0,4С за десятиліття вдень і на 0,37 С за десятиліття вночі. Це означає, що міські райони нагріваються на 29% швидше за сільські.
Для того, щоб нівелювати цю різницю, міста потрібно активніше озеленяти. Посадка дерев, при якій відкриті бетонні та асфальтові поверхні замінюються природною рослинністю, знижує швидкість потепління в містах, що створює охолоджувальний ефект, особливо вночі, за рахунок захоплення частини тепла від навколишньої поверхні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом