Інколи всім нам доводиться не спати вночі. Але що робити наступного дня?
безсонна ніч
1. Увімкніть світло. Темрява нам потрібна для вироблення мелатоніну, гормону сну. Якщо не бажаєте засинати, додайте світла. Наприклад, джерело світла, розташоване поруч з очима (настільна лампа, монітор), приведе мозок в активний стан.
2. Провітрюйте. Ми краще спимо, коли в кімнаті прохолодно, тобто температура тримається приблизно на рівні 18 °С. Якщо бажаєте бути бадьорим, у приміщенні має бути не тепло і не холодно. 23-24 ° С - це та температура, при якій не хилитиме в сон.
3. Приймайте прохолодний душ. Іноді від однієї думки про те, що настав час лізти в холодну воду, прокидаєшся. Дія методу короткострокова: на півгодини-годину заряду вистачить, потім доведеться проходити процедуру заново. Але пам'ятайте, що вона корисна.
4. Створюйте незручності. Сідайте на незручний стілець. Розпрямляйте спину, чіпляйте гаджети та ставте нагадування. Тільки ніяких крісел, диванів та м'яких подушок. Табуретки, рівна підлога - ось ваші робочі місця. Тримайте тіло в тонусі, щоб мозок також не розслаблявся.
5. Відмовтеся від цукерок на користь нормальної їжі. Цукерка відгукнеться непереборною втомою через кілька годин. Солодощі не допоможуть утримати енергію: цукор різко підніме рівень енергії, а потім сили так само різко вас покинуть. Не кладіть у тарілку нічого важкого та жирного, тимчасово забудьте про смажені курячі ніжки та гамбургери. І замість того, щоб один раз наїстися до максимуму, перекушуйте невеликими порціями протягом усієї ночі: так ви будете постійно забезпечені енергією.
А як ви боретеся з сонливістю вдень?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як стати кращим батьком для донечки?
Чому гумові іграшки для ванни небезпечні для дітей?