Це вкрай неприємна для жінки хвороба, з котрою потрібно боротися.
бактеріальний вагіноз
Бактеріальний вагіноз - незапальний процес, на тлі якого відбувається зменшення або зникнення «нормальної» мікрофлори піхви - лактобацил, і збільшується кількість анаеробних мікроорганізмів. Специфічних збудників бактеріального вагінозу немає. Серед збудників, що асоціюються з БВ частіше зустрічаються: Gardnerella vaginalis, Atopobium vaginae, Mobiluncus spp., Leptotrichia spp та інші мікроорганізми.
Бактеріальний вагіноз (БВ) останнім часом займає одне з провідних місць серед захворювань піхви. Жінки з БВ наражаються на ризик зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом - хламідіозом, гонореєю, ВІЛ, трихомоніазом, генітальним герпесом.
Можуть виникати запальні ускладнення після гінекологічних операцій та абортів, а також ускладнення вагітності; підвищується ризик розвитку мимовільних викиднів, передчасних пологів, народження дітей з низькою масою тіла. Тривалий БВ - один із чинників ризику розвитку неоплазій шийки матки.
Причини:
1. Застосування антибактеріальної терапії, противірусної та протигрибкової терапії. 2. Часта зміна статевих партнерів 3. Гормональні зміни, що виникають при статевому дозріванні та в періоді менопаузи. А також при вагітності та післяпологовому періоді. 4. Носіння тісної білизни з використанням синтетичних тканин, носіння щоденних прокладок. 5. Порушення гігієни статевих органів - використання вагінальних душів і спринцювання, застосування сперміцидів. 6. Сторонні тіла у піхві та матці - використання піхвових тампонів, песаріїв, внутрішньоматкових спіралей.
З цим обов'язково треба спостерігатися в лікаря, адже бактеріальний вагіноз може навіть мати рецидиви.