Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Опісторхоз

Категорія: 

Етіологія опісторхозу


Збудник - двоустка котяча або сибірська. Довжина її тіла - 8-18 мм. Самка вйділяє яйця з покришкою.

Епідеміологія опісторхозу


Опісторхоз - біогельмінтоз. Остаточним хазяїном є людина, коти, собаки, свині, дикі тварини, які виділяють яйця глистів з калом. Проміжним хазяїном служать прісноводні молюски, додатковим - коропові риби. Людина заражається при вживанні в їжу сирої, недостатньо термічно обробленої, малосольної або в'яленої риби. Сприйнятливість висока. Ендемічні осередки виявляють у басейнах прісноводних річок.

Патогенез опісторхозу


У тонкій кишці людини з яєць паразита вилуплюються личинки, які проникають у протоки печінки та підшлункової залози, де за 2 тиж перетворюються у статевозрілі особини і починають виділяти яйця. Паразит і продукти його життєдіяльності справляють токсичний і алергічний вплив на організм людини. Внаслідок ураження жовчовивідних проток активізується вторинна мікрофлора і розвивається хронічне запалення гепатобіліарної системи зі структурними змінами. Інвазія триває кілька десятиріч.

Клініка опісторхозу


В ранній період підвищується температура тіла, з'являються біль у м'язах і суглобах, блювання, пронос, алергічні висипання на шкірі, збільшується печінка. При дослідженні крові виявляють лейкоцитоз і високу еозинофілію. При хронічному перебігу хворі скаржаться на біль у надчеревній і правій підреберній ділянках, який віддає у спину і ліве підребер'я. Часто хворих турбують біль голови, запаморочення, диспепсичні явища. Приєднуються ознаки холециститу, гастродуоденіту, ентероколіту; в деяких випадках - цироз печінки. Результати біохімічного дослідження крові свідчать про порушення функцій печінки і підшлункової залози. Еозинофілія ще більша.
Опісторхоз може перебігати безсимптомно.
Ускладнення: гнійний холангіт, абсцес печінки, перитоніт, рак печінки.

Діагностика опісторхозу


Виявлення яєць котячої двоустки в калі та дуоденальному вмісті.

Лікування опісторхозу


Лікування в умовах стаціонару. Застосовують хлоксил або празиквантел за схемою, патогенетичні та симптоматичні препарати.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus