Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Сепсис

Категорія: 

Сепсис - тяжкий неспецифічний інфекційний процес, який перебігає на тлі зміненої реактивності організму. Умовно його поділяють на септицемію і септикопіємію. Септицемія характеризується наявністю в крові великої кількості мікроорганізмів. Для септикопіємії характерне утворення гнійних метастазів у різних тканинах і органах.

Клініка сепсису


Септицемія проявляється тяжким загальним станом, гарячкою постійного типу (температура тіла досягає 39-40 °С, добові ремісії не перевищують 1 °С). Пульс частий, не відповідає температурі тіла. Хворих турбують біль голови, безсоння, проливний піт, озноби, втрата апетиту, нудота, пронос. Язик сухий. Печінка помірно збільшена. Збільшення селезінки і анемія є постійними симптомами. При дослідженні крові виявляють зменшення кількості еритроцитів і гемоглобіну, високий лейкоцитоз, збільшення ШОЕ. Перебіг хвороби гострий.
Прогноз завжди серйозний.
Клініка септикопіємії подібна до такої септицемії, але менш виразна і не така стала. Періодично з'являються метастатичні гнояки. Вони мало болючі, а реакція оточуючих тканин на них млява.

Лікування сепсису


Лікування проводять у хірургічному відділенні. Передусім усувають первинне гнійне вогнище. Гнояк слід широко розкрити, обробити антисептиками і дренувати. Призначають антибактеріальну терапію з урахуванням чутливості збудника до антибіотиків. Проводять інфузійну дезінтоксикаційну терапію, корекцію водного та електролітного балансу, парентеральне харчування. Енергетична цінність їжі має бути високою.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus