Потрібно чітко знати, коли можна підозрювати кишкову інфекцію.
кишкові інфекції
В основному всі кишкові інфекції протікають із досить схожими симптомами. Вони завжди починаються раптово. На початку захворювання з'являється різка слабкість, млявість, зниження апетиту, біль голови, підвищення температури — неспецифічні симптоми, які можуть нагадувати симптоми респіраторних вірусних інфекцій. Однак невдовзі виникають нудота, блювання, переймоподібні болі в животі, пронос з домішкою слизу, гною або крові (наприклад, при дизентерії), також можуть турбувати спрага та озноб.
Серед клінічних проявів з боку шлунково-кишкового тракту, як правило, найсильніше виражені симптоми, пов'язані з ураженим органом:
1. Нудота, блювання та болі в епігастральній ділянці (при гастриті); 2. Пронос (при ентерит); 3. Блювання та пронос (при гастроентериті); 4. Кров у калі та її порушення (при коліті); 5. Ураження всього кишківника (при ентероколіті).
Один із найнесприятливіших наслідків кишкової інфекції — це дегідратація організму через блювання та/або пронос і, як наслідок, порушення водно-електролітного обміну. Результатом різкої дегідратації може стати навіть шок.
Тому потрібно постійно бути на контакті зі своїм лікарем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як за поведінкою новонародженого зрозуміти, яким він буде в майбутньому?
Як зміцнити імунітет дитини натуральними способами?