Сьогодні існує безліч засобів і методів для видалення натоптишів й мозолів і важко перелічити всі різновиди. Тому ми вирішили розповісти про найбільш ефективні методи, які рекомендують лікарі-дераматологи. Добре допомагають кератолітичні крема, масла (флексітол, геволь). Їх наносять тільки на уражену частину, заклеюють пластиром на ніч. Активні компоненти роблять шкіру м'якішою і з часом прибирають омертвілі шар шкіри. Через кілька днів таких процедур натоптиші проходять.
Не менш корисними є компреси із томатної пасти, яку залишають також на ніч, обмотуючи ступні в поліетиленовий пакет і шкарпетки. Ще один спосіб — на розпарені ступні кладуть дрібно нарізану цибулю, одягають шкарпетки і залишають на всю ніч. Зранку бажано ретельно змити такий компрес прохолодною водою і присипати підошви тальком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три причини відмовитись від носіння каблуківДля видалення натоптишів рекомендуються щотижневі мильно-содові ванночки: на 2 л води додати 1 столову ложку питної соди, 1 столову ложку мила і 1 столову ложку нашатирного спирту. Тривалість процедури — 40 хвилин. Така ванночка допомагає зняти біль, печіння, а шкіра стає більш м'якою. Коли шкіра достатньо розпарена, потрібно зняти з підошов натоптиші за допомогою пемзи або спеціальної щіточки. Безперечно, що якісніше це зроблять професіонали в салоні.
Рослинні масла також допоможуть у боротьбі з цією проблемою. Це стосується лляного, кукурудзяного, оливкового масла, які здатні сильно розм'якшувати шкіру і перешкоджати її ороговінню. Для болючих мозолів краще використовувати марганцівку. Досить додати в теплу воду трохи марганцівки, так щоб вода була ледве рожевою, і трохи простої солі. Приймаються такі ванночки 15-20 хвилин. Після процедури ноги краще не витирати.