Іноді можна почути пораду мити жирне волосся рідше, оскільки часте миття призводить до того, що волосся до цього звикає і стає жирним швидше. Трихологи дають на цей рахунок чітку інструкцію: мити жирне волосся, як і інше, необхідно в міру забруднення - теплою, навіть злегка прохолодною водою. Гаряча активізує роботу сальних залоз.
Добре допомагає справлятися з жирністю лікувальна глина. Для видалення надлишків шкірного сала можна використовувати і жовткову маску зі спиртом.
Для миття жирного волосся не підходять кремоподібні шампуні - тільки гелевої констінстенціі. Також краще забути про засоби з протеїнами або ліпідними комплексами (наприклад, з силіконом) - такі шампуні лише погіршують ситуацію. Правильний шампунь для жирного волосся повинен містити в своєму складі такі компоненти, як м'ята, морські водорості, хвощ, розмарин, кропива, ромашка, жожоба, шавлія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Макіяж для рудоволосих дівчатТакож трихологи не рекомендують сушити і укладати волосся за допомогою техніки з гарячим повітрям, яке стимулює роботу сальних залоз. В ідеалі таке волосся повинне сохнути при кімнатній температурі. Навіть якщо без фену ніяк не обійтися, воно все одно повинно трохи просохнути. Сушити волосся відразу після миття, зовсім мокрі, - шкідливо. Фен краще використовувати з функцією холодної сушки, яка не робить на волосся такого згубного впливу, як гаряча.
Якщо волосся схильне до жирності, експерти радять використовувати щітку, зроблену з натуральних матеріалів, із зубами, кінці яких м'яко закруглені. Гребінець слід мити якомога частіше, інакше видалене сало з волосся знову опиниться на голові.