Ми з дитинства засвоюємо традиційні правила догляду за волоссям, які переймаємо від своїх мам і бабусь. Але більшість з них вже не працюють, тому що давно пережили себе. Ці міфи - не підтверджені науково - ми сьогодні і розвінчуємо. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
1. Часте підрізання кінчиків стимулює ріст волосся
"Це ніяк не пов'язано, - коментує директор дерматологічної відділу нью-йоркського Mount Sinai Hospital Джошуа Зайнер. - Волосся росте з іншого кінця - з скальпа". Проте, якесь зерно в цьому є. "Через посічені кінчики волосся виглядає тонким, і коли ви їх зістригаєте, шевелюра здається більш пишною", - каже дерматолог і фахівець по волоссю Cleveland Clinic Мелісса Піланг.
2. Часте миття призводить до випадання волосся
"Це найбільша дурниця, яку я чув, - каже доктор Піланг. - Ми часто втрачаємо волосся в душі, і люди просто асоціюють ці дві речі. Насправді волосся випадає регулярно - просто ви цього можете не помічати". За її словами, небезпечно якраз інше: коли ви рідко миєте голову, на ній починає накопичуватися жир який може привести до запалення шкіри. І звідси - до випадіння волосся. "Не шампунь наша проблема, а постійні стреси, в яких ми живемо", - резюмує лікар.
3. Чим частіше ми розчісуємо волосся, тим здоровішим воно стає
Це ще одна помилка. "Досить розчесати один раз, щоб розплутати і укласти волосся. Надмірне розчісування може зашкодити кутикулі волосини (зовнішній захисний шар волосся), що призведе до його випадання", - зазначає Піланг. Розчісуйте тоді, коли це потрібно, - і дайте волоссю спокій.
4. Пофарбоване волосся втрачає еластичність
Не йде на користь волоссю тільки знебарвлення. "Перекис, який знищує пігмент, робить волосся більш схильними до переломів, - пояснює лікар. - Але додавання кольору фактично зміцнює його і робить більш товстими. Я кажу своїм пацієнтам, що вони можуть спокійно фарбуватися, якщо вибирають темніший колір волосся, ніж їх натуральний".
5. Не можна фарбувати волосся вагітним
Основне занепокоєння викликають пари аміаку, які можуть потрапляти в легені при фарбуванні. Але ризику поглинання аміаку або фарби вашим скальпом немає ніякого. "Тим більше що, в сучасних фарбах рівень аміаку надзвичайно низький - а новітні фарби обходяться без нього зовсім", - додає Керрі Енн Террелл, акушер-гінеколог і викладач в Університеті Міннесоти. Ну а боїтеся - до ваших послуг хна і інші натуральні барвники.
6. Необхідно міняти шампунь, щоб волосся не звикало
Волосся "не звикає". "Є якась логіка в тому, щоб чергувати різні типи шампунів - проти лупи, для тощини і так далі. Просто заради задоволення від застосування чогось нового, - каже Мелісса Піланг. - Якщо вас влаштовує ваш шампунь, зовсім необов'язково його міняти". За її словами, приємний ефект новизни від застосування нового шампуню і створює видимість того, що волосся здається "трохи іншим".
7. Лупа - показник сухої шкіри
Ми звикли думати, що лупа - це шматочки сухої шкіри. Але лупа з'являється саме через жирність шкіри. "Лупа викликана типом дріжджів, які розвиваються в жирному середовищі, - говорить доктор Піланг. - Лупа - реакція вашого організму на дріжджі". Таким чином, спроби мити голову рідше не вирішать проблему. Проти лупи потрібно використовувати спеціальний антигрибковий шампунь.