"Країна здоров'я" розповідає, як правильно доглядати за шкірою після спортивних тренувань.
Шкіра після тренування потребує особливого догляду
Які засоби повинні лежати в спортивній косметичці?
В першу чергу – засоби для очищення шкіри: очищаючі пінки або гелі, молочко для сухої шкіри, тонік. Ними слід користуватися і до тренування – з тієї причини, що під час заняття, коли відбувається рясне потовиділення, сальні залози закупорюються, що провокує роздратування, запалення і інші неприємні наслідки. Також, якщо заняття проводиться на вулиці, потрібен захиствід сонця – SPF не нижче 30.
Займатися з макіяжем не рекомендується. Суворої заборони немає, але варто розуміти, що стан шкіри може погіршитися. Найкраще попередньо змити всю косметику – шкіра повинна дихати.
Це особливо стосується жирної і комбінованої шкіри зі схильністю до запалень: так як в ході тренувань посилюється кровообіг і прискорюються обмінні процеси, наслідки занять з макіяжем не змусять себе чекати. Якщо макіяж необхідний, скористайтеся мінеральної пудрою – цей засіб зможе абсорбувати шкірне сало. При нормальному типі шкіра цілком може витримати тренування з макіяжем, однак після фізичної активності обов’язково потрібно ретельно вмитися.
Як доглядати за шкірою після інтенсивного тренування?
Обличчя
Після тренування обов’язково вмивайтеся, щоб очистити шкіру від надлишків поту і себуму. Якщо заняття проходило в басейні, вмийтеся, щоб змити продукти, які містять хлор. Після цього нанесіть зволожуючий крем – щоб відновити шкіру. Якщо шкіра суха, можна зробити зволожуючу маску. Якщо ж вона жирна із запаленнями, використовуйте очищувальну маску декілька разів на тиждень.
Тіло
Саме після тренування найкраще скрабувати шкіру, робити пілінг або наносити моделюючі засоби. Також хороший варіант – антистрес-засоби і процедури: після підвищення рівня молочної кислоти в м’язах не зайвим для них буде розслаблення. До того ж після занять спортом поліпшені лімфотік і обмінні процеси, завдяки таким процедурам відновлення після тренувань буде проходити набагато краще.
Якщо говорити про скраби, то ними до тренувань краще не користуватися: під час пілінгу відбувається невелике ушкодження шкіри через абразивні частинки – на потовиділення під час активності шкіра може зреагувати роздратуванням. Краще залишити цю процедуру на час після закінчення заняття, але проводити її не частіше двох разів на тиждень.
Що стосується антицелюлітних моделюючих засобів, їх можна використовувати і до, і після тренувань. Якщо нанести таку активну формулу до – за 15 або 20 хвилин, – це буде дуже корисним: під час заняття посилюється кровообіг, розширюються судини, розкриваються пори, а це значить, що активні інгредієнти будуть сильніше і результативніше впливати на проблемні зони. Коли такий засіб наноситься після тренування, ефект схожий – але лише в тому випадку, якщо встигнути зробити це протягом 30 хвилин або години після навантаження (посилений кровообіг зберігається саме стільки часу). З цієї ж причини тренування радять супроводжувати масажем або апаратною Endospheres-терапією
Від яких засобів краще утриматися до і після тренувань?
До тренування не повинно бути ніяких ушкоджуючих засобів: наприклад, не можна використовувати косметику з фруктовими кислотами (пілінги). Це стосується і процедур – протипоказано те, що ушкоджує шкірний покрив, і тут крім пілінгів в списку ще й чищення.