Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) перевірило 6 ключових активних інгредієнтів в сонцезахисних кремах і лосьйонах. Виявилося, що всі вони містяться в крові користувачів цих коштів в більш значних концентраціях, ніж це допускає FDA. А концентрація одного з цих інгредієнтів перевищувала норматив FDA в 360 (!) Разів. При цьому експерти відомства і представники Американської академії дерматології наполягають на тому, що ці хімікати безпечні. Але кілька наукових звітів пов'язували їх з гормональними порушеннями, нирковою та печінковою недостатністю. Про це повідомляє Journal of the American Medical Association.
За словами експертів FDA, отримані ними дані не повинні стати сигналом для людей негайно перестати використовувати сонцезахисні креми. Для визначення короткострокового і довгострокового впливу цих концентрацій хімікатів на здоров'я людини потрібно проводити нові дослідження. Як правило, сонцезахисний крем містить кілька даних інгредієнтів: авобензон, оксибензон, октокрилен, гомосалат, октісалат і октіноксат. В останні роки у науки з'явилися питання з приводу їх безпеки для здоров'я людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З яким рівнем захисту обрати сонцезахисний крем?У 2012 році неурядова група Environmental Working Group опублікувала звіт, в якому говорилося, що з сонцезахисних кремів треба видалити оксибензон, так як він може провокувати ушкодження клітин, що призводять до раку шкіри. Це тим більше дивно, що дані крему якраз і призначені в першу чергу для захисту від раку шкіри, який нерідко утворюється після тривалих і постійних сонячних опіків.