Сьогодні єдиним лікарським препаратом проти гепатоцелюлярної карциноми є Sorafenib, з використанням якого пов'язані несприятливі побічні ефекти. До того ж, ліки продовжують пацієнтам життя тільки на три місяці.
Терапія від раку печінки
Сингапурські вчені змогли встановити, який процес сприяє загибелі пухлинних клітин і уповільнення їхнього руху. Вони з'ясували, що заморозити активність ракових клітин печінки можливо, перервавши взаємодію двох білків - білка SALL4 і білка NuRD. "Співпраця" двох білків провокує розвиток цього виду раку, заявили дослідники.
Вчені розробили спеціальну біомолекулу, що блокує шлях взаємодії між SALL4 і NuR, і досліди підтвердили, що подібної блокуванням можна домогтися знищення злоякісних клітин. Біомолекула лягла в основу нового препарату FFW.
"У порівнянні з вже відомими цей препарат безпечніший для здорових клітин організму і не має побічних ефектів. Наші дослідження також можуть бути корисні для боротьби з широким спектром твердих ракових утворень і лейкемічних злоякісних новоутворень, пов'язаних з діяльністю білка SALL4", - заявив глава Інституту раку Деніел Тенен.