Нове дослідження фахівців Копенгагенського університету (Данія) демонструє, що нестача фолієвої кислоти може бути небезпечнішою у своїх наслідках для організму, ніж вважалося раніше. Вчені виявили, що при дефіциті фолієвої кислоти порушується процес реплікації ДНК і поділу клітин, можуть бути причиною виникнення раку.
Як повідомляє Eurek Alert, вчені рекомендують регулярно вимірювати вміст фолієвої кислоти в організмі, оскільки дефіцит речовини на їхню думку веде до раку, а а також провокує розвиток інших відхилень - наприклад, безпліддя і порушень психіки. Фолієва кислота є різновидом вітаміну B, її часто виписують як харчову добавку вагітним жінкам. Вважається, що дефіцит фолієвої кислоти веде до патологій у розвитку плоду. Але вчені З Данії вивчали лімфоцити дорослих чоловіків і прийшли до висновку, що нестача фолієвої кислоти небезпечна не тільки при внутрішньоутробному розвитку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від інсульту захистить фолієва кислотаДослідження чоловічих кров'яних клітин виявило, що низький рівень фолієвої кислоти корелює з високим ризиком хромосомних порушень. Зокрема, стає нестабільною X-хромосома і відбувається неправильний розподіл хромосом по дочірніх клітинам. Вчені відзначили, що сила впливу дефіциту фолієвої кислоти виявилася набагато вища, ніж вони припускали спочатку.
"Зміни, викликані браком фолієвої кислоти, можуть бути пов'язані з раком, безпліддям і розладами психічного здоров'я", - підкреслили автори проекту, які радять усім контролювати особистий рівень речовини в своєму організмі.