Шведські вчені дійшли висновку, що хропіння можна пов'язати з розвитком раку.
Хропіння та ризик раку
Обструктивне апное уві сні - розлад, від якого страждають багато українців. Часто він супроводжується гучним хропінням, порушеннями дихання та денною сонливістю. Симптоми виникають через тимчасову закупорку дихальних шляхів уві сні, через що людина постійно прокидається і знову занурюється в сон, непомітно для себе. У результаті зранку вона почувається розбитою, а вночі спить із гучним хропінням, дратуючи оточуючих.
До найбільшого ризику апное уві сні схильні особи з зайвою вагою, діабетики, курці або любителі алкоголю. Хропіння може бути пов'язане з нестачею кисню. Вивчивши більше 62 000 пацієнтів з апное уві сні, шведські вчені виявили, що жертви важкої форми мали більш високий ризик утворення тромбів у венах.
При цьому вже відомо, що при обструктивному апное уві сні підвищений ризик раку, але не було зрозуміло, чи це пов'язано з самим розладом або супутніми факторами на кшталт ожиріння і кардіометаболічними захворюваннями. І тепер встановлено, що кисневе голодування через апное збільшує ризик раку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки