Всі жінки знають, наскільки ця хвороба небезпечна. Але як її можна зовсім уникнути або принаймні вилікувати?
рак шийки матки
Первинна профілактика. Це заходи, спрямовані на запобігання захворюванню. Ні для кого не секрет, що рак шийки матки, асоційований з інфікуванням папілома вірусної інфекції та іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом. І тому головна роль первинної профілактики це гігієна статевих відносин, спрямована на зниження числа сексуальних партнерів, використання бар'єрної контрацепції (презервативу). Немало важливим є й покращення здоров'я за рахунок занять спортом та відмови від шкідливих звичок.
Одним з останніх досягнень у профілактиці раку шийки матки є вакцинація. Вакцини допомагають імунній системі розпізнати та зруйнувати вірус папіломи людини на стадії контакту зі збудником, тим самим запобігти розвитку захворювання. Слід зазначити, що вакцинація найефективніша до початку статевого життя. Лікувальних властивостей вакцини не мають.
Вторинна профілактика: заходи, створені задля раннє виявлення захворювання та лікування його. Вторинна профілактика включає цитологічний скринінг (взяття цервікального мазка), ВПЛ тестування (високоонкогенні штами), рідинну цитологію, проведення кольпоскопії. Кольпоскопія є високоінформативним, доступним і недорогим методом діагностики захворювань шийки матки. Це один із провідних методів обстеження, який дозволяє вибрати оптимальні способи ведення пацієнток та контролювати стан епітелію шийки матки. За допомогою кольпоскопії можна виявити виникнення злоякісного захворювання на ранніх стадіях розвитку. Кольпоскопія є безпечним методом обстеження та не має протипоказань.
А коли востаннє обстежувалися ви?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу