Здоровий зуб цілком може себе захистити. У ньому є канали, по яких циркулює дентальная лімфа, багата мінералами, вона дозволяє зубу самовідновлюватися і протистояти агресивному середовищі в порожнині рота.
Зубна емаль - найміцніша речовина в організмі, і таким її роблять 6 мінералів: магній, мідь, залізо, марганець, і, особливо, фосфор і кальцій. Емаль зуба на 95% складається з гідроксиапатиту кальцію.
А ось, коли порушується баланс, мінералів стає менше, або вони перестають засвоюватися організмом, зуб втрачає свою стійкість і стає можливим процес руйнування емалі. І цьому сприяє наявність в порожнині рота бактерії Streptococcus mutans, яка багаторазово прискорює і підсилює процес.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Надлишок зубної пасти провокує карієсЩо ж до цукру, досвідченим шляхом встановлено, що в розчині 20% концентрації бактерії гинуть. Не дарма ж цукор здавна використовується в якості одного з основних консервантів. Але це не означає, що цукор не впливає га стан зубів. Тільки механізм у цієї дії іншої.
Велика кількість цукру в їжі змінює склад крові і гормональний баланс. Це прямо позначається на процесі засвоєння мінералів з їжі. І будівельного матеріалу для емалі стає недостатньо.
Значить, справжня причина криється не в наявності в порожнині рота стрептокока, а в способі харчування. До речі, так і вважав і Уіллобі Міллер, родоначальник теорії карієсу.
Він в кінці XIX століття першим описав механізм руйнування зуба, але вважав, що первинної його причиною є саме демінералізація зубної емалі.