Типи профілактики
Розрізняють 3 різновидності профілактики:
- Первинна. Усуває причини захворювань, підвищує стійкість організму до несприятливих факторів, зміцнює захисні функції. Це найбільш прогресивна форма, завдяки якій вдається попередити розвиток стоматологічних хвороб.
- Вторинна. Направлена на ранню діагностику патологічних змін. Дозволяє успішно вилікувати захворювання і уникнути розвитку ускладнень. Лікуванням захворювань ясен займається пародонтолог, а хвороби зубів лікує стоматолог-терапевт.
- Третинна. Включає заходи реабілітації для відновлення функціональних можливостей організму. Необхідна у запущених випадках, які супроводжуються незворотними змінами.
Згідно іншої класифікації, профілактичні заходи ділять на індивідуальні (чищення зубів), професійні (герметизація фісур, ремінералізація емалі, професійна гігієна зубів) і масові (профілактичні огляди в дитячих садках і школах, фторування питної води).
Звернувшись у центр пародонтології PerioCenter, ви отримаєте якісні послуги з профілактики і лікування захворювань тканин пародонту.
Рекомендації стоматолога
Щоб зберегти здоров’я і уникнути втрати зубів, необхідно:
- 2 рази в день (вранці та ввечері) чистити зуби та язик (на ньому теж накопичуються бактерії);
- після прийняття їжі полоскати ротову порожнину, а міжзубні проміжки очищати міжзубними йоршиками;
- повноцінно харчуватися – в організм повинні поступати всі необхідні йому вітаміни, мінеральні елементи;
- ретельно пережовувати їжу, що стимулює виділення слини (вона знищує патогенні бактерії і нейтралізує кислоти) та покращує травлення;
- обов’язково включати в раціон тверді овочі та фрукти;
- звести до мінімуму споживання солодощів;
- регулярно (2 рази в рік) проходити профілактичні огляди;
- своєчасно лікувати захворювання зубів та ясен;
- позбутися поганих звичок (кинути палити, відмовитися від газованих напоїв).
Важливо правильно вибрати зубну щітку. Вона повинна добре очищати поверхню зубів і масажувати ясна, що сприяє активації кровотоку. Треба врахувати, що дуже м’яка щітка з недостатньою кількістю щетинок не зможе впоратися з поставленим перед нею завданням, а занадто жорстка – пошкодить емаль і слизові оболонки ротової порожнини. Міняти зубну щітку потрібно кожні 3 місяці.
Зуби чистять з обох боків, рухаючись в напрямку їх росту. Тривалість процедури – не менше двох хвилин.
Регулярні профілактичні заходи допоможуть зберегти ясна і зуби здоровими, а також уникнути значних затрат на протезування та імплантацію.