Різноманіття спеціалістів у стоматологіїХороші фахівці знають, що
статті для стоматологів відіграють одну з найважливіших ролей у процесі самоосвіти. Саме тому справжні спеціалісти навчаються впродовж всієї професійної кар’єри. Але різні види робіт виконують різні стоматологи. Тож варто детальніше ознайомитись з їхніми спеціалізаціями.
1. Стоматолог-терапевт. В цього лікаря доводилось бувати кожній людині. Він ставить пломби, лікує карієс, пульпіт, періодонтит. В деяких клініках стоматологи-терапевти роблять художню реставрацію зубів.
2. Стоматолог-хірург. Цей лікар видаляє зуби та проводить інші операції, часто займається імплантацією зубів. Видаляти «зуби мудрості» з атиповим розташуванням потрібно саме у стоматолога-хірурга.
3. Стоматолог-ортопед. Протезувати зуби усі йдуть саме до цього лікаря. Його робота – це коронки, вкладки, знімні протези. Також ці лікарі часто співпрацюють зі стоматологами-хірургами щодо імплантації зубів.
4. Стоматолог-пародонтолог. Саме він лікує усі захворювання наших ясен, проводить гігієнічну чистку ротової порожнини. Іноді пародонтолог також співпрацює з хірургом, коли потрібно робити операцію на яснах.
5. Імплантолог. Сьогодні імплантологи дуже популярні лікарі, адже більшість людей бажають встановлювати зубні імпланти.
6. Ортодонт. Лікар, який знайомий і дорослим, і дітям. Саме він виправляє неправильний прикус та вирівнює зуби за допомогою пластинок, брекетів або елайнерів. Фахівець допомагає пацієнтові досягти максимально хороших результатів.
7. Дитячий стоматолог. Лікування молочних зубів – окрема планета. В цьому й допомагають дитячі стоматологи. Діти – доволі специфічні пацієнти, тому потрібно володіти деякими педагогічними прийомами.
Які питання найчастіше задають стоматологам?1. У кого відбілювати зуби? Найчастіше процедуру відбілювання зубів проводить стоматолог-терапевт.
2. Що робити, якщо хитається корінний зуб? Буває, що внаслідок удару чи падіння людина пошкоджує зуб. Якщо ви відчуваєте, що він хитається, то швидко зверніться за допомогою пародонтолога. Він спробує накласти шину, яка дозволить зубам знову закріпитись.
3. Як боротись з неприємним запахом з рота? Самостійно розв'язати проблему не вдасться. Краще піти на консультації до стоматолога-терапевта.
Цікаво, що зараз університети випускають стоматологів загальної практики, які можуть виконувати кілька функцій. Але будь-якому стоматологу потрібно вдосконалюватись у своїй сфері усе життя.