Довгий час не було природньої альтернативи. Але нова 3D-модель із стовбуровими клітинами зубів людини може змінити ситуацію в майбутньому. Нова технологія представлена в дослідженні під керівництвом професора Левенського католицького університету Х'юго Ванкелекома. Результати опубліковані у журналі
Cellular and Molecular Life Sciences.Про зуби людини відомо відносно небагато, бо певні стовбурові клітини зубів важко виростити у лабораторії. Ось чому команда вчених розробила дослідницьку 3D-модель зі стовбуровими клітинами із зубного фолікула, мембранної тканини, що оточує людські зуби, що не прорізаються.
"Перевага цього типу 3D моделі в тому, що вона достовірно відтворює вихідні властивості стовбурових клітин. Ми можемо відтворити невеликий шматочок нашого тіла і використовувати його як дослідницьку модель", — розповідає професор Ванкелеком.
В рамках дослідження нової моделі вченим вдалося перетворити стовбурові клітини зубів на амелобласти, які виробляють компоненти емалі, що в кінцевому підсумку може призвести до формування біологічної емалі. Цю емаль можна використовувати як природний пломбувальний матеріал. Перевага полягає в тому, що таким чином фізіологія та функція зубної тканини відновлюються природним чином, чого не можна сказати про синтетичні матеріали. Крім того, буде меншим ризик некрозу зуба, який може виникнути на контактній поверхні при використанні синтетичних матеріалів.