Всім відомо, що норма зубів – рівно 32. Однак це теоретично.
Видалення зайвих зубів
У реальному житті так буває не завжди. Іноді виявляються у прямому значенні зайві зуби. Причому вирости можуть навіть у умовно третьому ряду.
Надкомплектні зуби — не така вже й рідкість. Питання, чому вони розвиваються досі залишається відкритим, незважаючи на всі досягнення сучасної медицини.
Існує кілька версій, що пояснюють факт появи надкомплектних зубів. Одна з основних – генетика. Якщо в сімейному анамнезі зустрічалися такі факти, з високою ймовірністю зайві зуби можуть зрости у дітей чи онуків.
Інша версія говорить про те, що насправді це все один зуб, корінь якого розшарувався надвоє через якісь несприятливі фактори. Наприклад, хвороба матері у той час, коли вона виношувала дитину.
Може позначатися і погана екологічна ситуація, прийом майбутньою матір'ю медикаментів, алкоголю та наркотиків. Всі ці фактори дуже негативно впливають на плід.
Звичайно, найчастіше зайвий зуб не вписується в загальний ряд і псує прикус. Крім того, такі зуби часто мають нетипову форму, відрізняються за розміром.
Прорізатися вони можуть не тільки в зубному ряду, потіснивши сусідів, а й найчастіше зверху, прямо в яснах.
Чи потрібно видаляти такі зуби? Якщо він зайняв місце іншого зуба і псує прикус, то, безумовно, так. У будь-якому випадку потрібно порадитись з лікарем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу