Бруксизм (зубний скрегіт) найчастіше турбує людей під час сну.
Зубний скрегіт
Від бруксизму реально можуть зруйнуватися зуби. Від чого розвивається хвороба? Причин кілька.
Один із можливих факторів — особливості будови зубощелепної системи тієї чи іншої людини. Сюди можна віднести і неправильний прикус, і скупченість зубів або взагалі відсутність зубів. Також часто можна зустріти неправильно встановлені протези, які змушують людину скрипіти зубами уві сні.
Другий фактор – порушення нейром'язової системи. Також бруксизм виникає на ґрунті нервових розладів, стресу, сильного емоційного збудження.
Скрегіт та дискомфорт – далеко не єдина небезпека бруксизму. Є й набагато суттєвіші наслідки для самої людини. Часто через бруксизм з'являються головні болі, болі в лицьових м'язах, людина відчуває втому і сонливість.
Страждають і зуби: псується емаль, зуби починають хитатися, підвищується чутливість до холодного та гарячого. На цьому тлі починають запалюватися ясна. Коронки та пломби у такій ротовій порожнині просто не затримуються.
Встановити точну причину появи хвороби можуть лише у команді працюючі фахівці: ортодонт, щелепно-лицьовий хірург, невролог, а іноді й психотерапевт. Невролог і психотерапевт допоможуть встановити причину патології, а ортодонт і стоматолог вирішать проблеми із зубами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу