Через застуду. Якщо під час сильного нежитю запалюються придаткові пазухи носа, це може викликати біль у верхньому ряді зубів, оскільки подразнена і набрякла тканина верхньощелепної пазухи чинить тиск на зубні нервові волокна. При цьому біль відчувається не в одному зубі, а по поверхні верхньої щелепи.
В літаку. Зубний біль, який з'являється у людини в літаку, як тільки він набирає висоту, відомий як аеродонталгія. Причиною такого болю є різкий перепад атмосферного тиску – під його впливом розширюються повітряні порожнечі, що є у роті під пломбами та мостами. Через таке розширення виникає тиск, що призводить до неприємних відчуттів у зубах, незважаючи на те, що вони можуть бути здоровими.
Через мігрень. Мігрень або пучковий головний біль виникають унаслідок змін у кровоносних судинах голови. Через особливу будову лицьового трійкового нерва під час нападів мігрені сильний пульсуючий біль із верхньої частини голови здатний іррадувати в зуби.
Через серцеві недуги. Коли зубний біль пов'язаний з дискомфортом у грудях, слід дотримуватися великої обережності. Такі захворювання, як стенокардія або інфаркт зазвичай носять локальний характер, але також больові відчуття, що при цьому виникають, можуть поширюватися і віддавати, наприклад, в руку або нижню щелепу. Якщо здорові зуби болять у зв'язку з проблемами серця, такий біль зазвичай посилюється при фізичному навантаженні, а також може супроводжуватися задишкою і підвищеною пітливістю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 геніальних цитат про здоров'я і виховання дітей