Наліт на зубах може впливати на роботу органів та тканин.
Небезпека зубного нальоту
Зубний наліт є скупченням мікроорганізмів, що дають руйнівний ефект. При скупченні вони взаємодіють між собою, бактерії утворюють на зубах особливу плівку, яка під впливом компонентів слини мінералізується та перетворюється на щільний зубний камінь. Він же, у свою чергу, не тільки може залишатися в ротовій порожнині, а й мало не мігрувати по організму.
Вчені виявили сліди пародонтопатогенів у клапанах пошкодженого серцевого м’яза, а також у тромбах серцевих артерій.
Чи означає це, що у людей із захворюваннями пародонту (ясен та навколозубних тканин) завжди виникатимуть серцево-судинні захворювання? Ні. Однак наявність пародонтопатогенів у порожнині рота та великої кількості нальоту суттєво підвищують ризики.
Пародонтолог порадила чистити зуби щонайменше двічі на день, а також користуватися міжзубними йоржиками, ниткою, іригаторами. Також вона назвала обов’язковим відвідування стоматолога для огляду двічі на рік.
Недостатня гігієна ротової порожнини може викликати навіть ревматоїдні артрити на тлі потрапляння інфекції в організм. Тому варто до їжі полоскати рот ополіскувачем, а чистити зуби вже після трапези.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?