Часто буває так, що дитина вибивається з графіку, а повернутися назад важко. Що тоді робити?
школярик
1. Допоможіть дитині організувати день. Якщо лаяти школяра за підйом зі сльозами та пізній відхід до сну, це тільки збільшить стрес: ви частіше сваритеся, стосунки псуються, ситуація загострюється. Завдання батьків – допомогти дитині контролювати режим та правильно організувати час.
2. Знижуйте повсякденне навантаження. Немає нічого поганого в тому, щоб на якийсь час звільнити дитину від роботи вдома, наприклад, хоча б на тиждень. До речі, і позитивне навантаження також можна обмежити — гуртки та секції на кілька тижнів можна залишити, якщо є така можливість.
3. Залишіть дитині маленькі радості. Прогулянки та зустрічі з друзями впливають на відновлення режиму сприятливо. Для дитини це важливий стрес-протектор, тим більше у такий напружений період. Спілкування та позитивні емоції заряджають дітей енергією та допомагають швидше прийти до тями.
4. Спробуйте запровадити денний сон. У садочку діти часто протестують проти «тихої години», а ось у завантажений шкільний період починають його цінувати. І це зрозуміло — навіть півтори години сну буде достатньо, щоб відновити сили.
5. Чергуйте відпочинок та активність. Звичайно, найпростіший спосіб уникнути проблем із режимом — зробити так, щоб вихідні та канікули не дуже відрізнялися від робочих днів. Наприклад, у вихідні можна поспати трохи довше, але не до обіду.
А ваша дитина з бажанням ходить до школи?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою