Довго терпіти закреп небезпечно для здоров'я та навіть життя.
Небезпека закрепу
Шлунково-кишковий тракт людини підкоряється звичкам і любить постійність. У багатьох людей дефекація здійснюється як по годинах. Однак це відбувається лише в тому випадку, якщо людина перебуває у знайомій обстановці. Коли вона змінюється, кишечник починає «страйкувати». Тому під час відпусток та подорожей до інших регіонів може також статися так, що у людини виникне закреп.
Стан закрепу тісно пов'язаний з індивідуальними особливостями роботи організму.
Це залежить від того, як часто людині зазвичай доводиться ходити до туалету. Якщо зазвичай вона ходить щодня або неодноразово, то при закрепі вже на другий день може відчути здуття та біль у животі.
Неможливість сходити до туалету протягом трьох днів є тривожним сигналом. Якщо при цьому відчувається дискомфорт, це ситуація, яка вимагає перевірки у лікаря.
Якщо у вас спостерігаються симптоми закрепу, що погіршують якість життя, і ніякі домашні засоби не допомагають, слід терміново звернутися до лікаря, якщо він триває більше трьох днів.
При закрепі людина також скаржиться на сильні спазми, це може вказувати на кишкову непрохідність та патологічні зміни стінки кишечника, через які харчові відходи вже не можуть транспортуватись у напрямку виходу. У тяжкому випадку це може призвести до відмирання частини кишечника і загрозливому життю зараженню крові.
Крім того, закреп може виявитися симптомом такого небезпечного стану, як кишковий інфаркт. Якщо при закрепі раптом виникає сильний біль у животі, необхідно оперативно звертатися до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
8 старовинних українських імен для дівчаток і хлопчиків