Порушення сну часто виявляються наслідком гормонального дисбалансу.
Проблеми зі сном та гормони
У більшості випадків проблеми зі сном виникають через підвищену занепокоєння та тривогу. Але якщо фактор стресу усувається, а труднощі із засипанням та низька якість сну продовжують зберігатися, слід перевірити рівень гормонів.
З різних причин гіпофіз (невелика залоза в головному мозку), щитоподібна залоза або надниркові залози можуть почати працювати некоректно, виробляючи менше або більше гормонів, ніж необхідно. Один із наслідків такого гормонального дисбалансу – порушення сну.
Перевірити співвідношення гормонів в організмі слід, якщо на проблеми зі сном людина скаржиться протягом кількох тижнів. Експерт підкреслила, що займатися нормалізацією сну дуже важливо – від його якості залежать багато аспектів здоров'я, тоді як хронічно поганий сон чи безсоння впливають на розвиток серйозних захворювань (наприклад, серця та мозку).
Безсоння, неякісний сон, важке засинання та часті пробудження можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю.
У повсякденному житті важливо дотримуватися так званої гігієни сну. Зокрема, слід вкладатися спати одночасно і прокидатися одночасно, не користуватися в дуже пізні години електронними гаджетами, уникати яскравого освітлення, а також діяльності, що сприяє емоційному збудженню або фізичній активності. Таким чином, можна допомогти організму виробляти в необхідному обсязі мелатонін – важливий для засипання гормон.
У важких випадках варто звернутися до невролога, сомнолог або терапевта, щоб розібратися в причинах виникнення проблем зі сном.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою