Як тільки у вас став погіршуватися слух, одразу варто йти на діагностику до лікаря.
отосклероз
Приглухуватість, або втрата слуху, є ознакою різних порушень у роботі слухового апарату. Але якщо цей стан не супроводжується іншими симптомами, то, ймовірно, у пацієнта отосклероз. Чому розвивається це захворювання, достеменно невідомо. Але достовірно, що отосклероз може призвести до повної глухоти, якщо вчасно провести необхідне оперативне втручання.
У вусі людини є кілька слухових кісточок, які «доставляють» звук від барабанної перетинки (тобто від зовнішнього вуха) до внутрішнього вуха. Остання кісточка в цьому ланцюжку — стремінце, яке з'єднує ковадло і передає звукові коливання. Принаймні так має бути в ідеалі.
Але іноді виникають ситуації, за яких стремінце обростає кістковою тканиною, внаслідок чого воно перестає «вібрувати». Внаслідок цього звук не йде далі, а ніби глушиться у внутрішньому вусі. Таке захворювання називається отосклерозом.
Отосклероз супроводжується поступовою втратою слуху до повної глухоти. Може також відзначатись закладеність у вусі або шум у вухах. Якихось інших симптомів у цього стану немає. Тому дуже важливо при появі приглухуватості звернутися до отоларинголога для диференціації стану пацієнта та постановки точного діагнозу.
При отосклерозі пацієнтам проводиться стапедопластика - операція із заміни нерухомого стремена титановим протезом або протезом із власних тканин пацієнта. У будь-якому випадку розмір такого протезу не перевищує 3,5-5,5 мм - це дуже маленька і тендітна конструкція.
І вже після цього якість слуху людини підвищується до абсолютної норми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен