Закреп - дуже неприємний стан, під час якого людина тривалий термін не може сходити в туалет. Як із цим боротися?
закреп
1. Оптимальний питний режим
Давно відомо, що щоденне пиття достатньої кількості води багато в чому визначає хороше самопочуття, здоровий зовнішній вигляд, високу працездатність тощо. Величезну роль вживання води грає й у профілактиці закрепів.
2. Корекція харчування
Правильний раціон – також основа основ здорового травлення і профілактики запорів. Важливо, щоб щоденний раціон був багатий на продукти, що містять клітковину. Це харчові волокна, які стимулюють роботу кишківника (перистальтику), сприяють просуванню калових мас.
3. Фізичні вправи та рухова активність
Запам'ятайте раз і назавжди: той, хто багато сидить і мало рухається, апріорі більшою мірою схильний до закрепів, ніж активна і рухлива людина. Навіть невелика фізична активність – ранкова зарядка, півгодинна прогулянка на свіжому повітрі, катання на велосипеді чи танці під улюблену музику - значно збільшує приплив крові до кишківника і покращує моторику шлунково-кишкового тракту.
4. Гігієна дефекації
Похід до туалету має стати щоденним ритуалом. Навіть якщо немає позивів, просто зайдіть у туалет, посидіть на унітазі, зосередившись на диханні. Дайте організму зрозуміти, що ви нікуди не поспішаєте та його не поспішайте. Не нервуйте і не відволікайтеся на гаджети. Навіть якщо зараз вам ця порада здається безглуздою, спробуйте, і ви здивуєтеся, наскільки чуйним і вдячним може бути наш організм. Бажано привчити себе ходити до туалету вранці після сніданку.
Якщо виконувати ці поради, тоді є шанс, що закрепи припиняться.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен