Ця хвороба називається епікондиліт і може виникати внаслідок надто великого постійного навантаження на плече.
епікондиліт
Латеральний епікондиліт найчастіше виникає на четвертому-п'ятому десятилітті життя. Зазвичай щодо нього застосовують термін «лікоть тенісиста», оскільки справжня причина не ясна, а захворювання зустрічається у 10-50% тенісистів. Як причини називали багато патологічних станів, включаючи артрит плечопроменевого суглоба, плечопроменевий бурсит, травматичний синовіт плечопроменевого суглоба і періостит латерального надвиростка. В даний час жодне з перелічених захворювань не можна вважати єдиною причиною цієї патології. Основною відмінністю є наявність розривів в апоневрозі сухожиль розгиначів.
Анамнез зазвичай вказується на поступовий розвиток тупого болю вздовж зовнішньої сторони ліктя, що відноситься до передпліччя. Біль посилюється при хапальних та закручувальних рухах. Болючість локалізується над латеральним надвиростком. Надійний тест на наявність ліктя тенісиста: пацієнта просять розігнути лікоть та активно розгинати зап'ястя та зупиняти передпліччя проти опору. При лікті тенісиста дискомфорт під час виконання цього тесту посилюється.
Лікування: пацієнту рекомендують зігрівання ліктя та спокій. Допомагають протизапальні препарати, наприклад, ібупрофен. Ортези або «ремені для ліктя тенісиста» дуже ефективні щодо усунення симптомів і дозволять пацієнтові зберігати нормальний руховий режим. Хороший лікувальний ефект дає ударно-хвильова терапія. Ін'єкції кортикостероїдів показали себе безпечними та корисними, ефект триває від 2 до 6 тижнів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини