Потрібно чітко знати, як саме можна запідозрити в себе фурункул.
Потрібно чітко знати, як саме можна запідозрити в себе фурункул.
Фурункул — гостре гнійно-некротичне запалення волосяного фолікула, сальної залози та навколишньої сполучної тканини, що викликається гнійними бактеріями, головним чином золотистим стафілококом. Зазвичай це шия, обличчя, стегна. Найнебезпечніше місцезнаходження гнійного нариву: обличчя, підборіддя, носові ходи. Близьке розташування та пряме повідомлення лицьових пазух з головним мозком підвищує ризик розвитку тяжких ускладнень.
Фурункули виникають, коли бактерії проникають у волосяний фолікул. Найчастіше це трапляється при підвищеному пото - і саловиділенні, нездоровому харчуванні, порушенні обміну речовин, зниження активності імунітету тощо. Поки фурункул не розкриється і не спорожниться (гній, що міститься в ньому, не вийде), фурункул болітиме, і до нього буде неприємно торкатися.
При фурункулі, що вперше з'явився, невеликого розміру, що супроводжується хворобливістю, почервонінням, припухлістю і свербінням можна спробувати впоратися з проблемою самостійно.
Якщо у фурункула не формується головка або не спостерігається поліпшення протягом трьох днів, або якщо фурункул дуже болючий, з великою кількістю гною, якщо біль заважає руху, або якщо фурункул виник в області обличчя, хребта або в ректальній зоні, якщо при цьому підвищується температура або видно червоні смужки, що розходяться від фурункула (лімфангіт), а також при частій появі (фурункульоз) навіть невеликих фурункулів слід обов'язково звернутися до лікаря.
І тоді він допоможе вирішити проблему.