Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Сучасні підходи до лікування пневмонії у дітей

01:06, 19 Лип 2014 · Категорія: Лікування · Переглядів 2572 · 

Пневмонія у дітей була і залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасої педіатрії, адже захворювання зустрічається доволі часто, а смертність при пневомнії без адекватного лікування залишається дуже й дуже високою.



Слід зазначити, що одним з найбільш частих проявів пневмонії є кашель, однак треба розуміти, що кашель у дітей може бути проявом самих різних захворювань, і дізнатися про це більш детальну інформацію ви зможете за посиланням http://www.ayzdorov.ru/lechenie_kashel_rebenok.php.

Ми ж не будемо детально зупинятися на причинах і проявах захворювання, а поговоримо саме про проблеми лікування пневомнії у дітей. Як і у дорослих, основою лікування є, звичайно, антибіотики. Однак вибір певного препарата залишається доволі тяжкою задачею, рішення якої грунтується на основі багатьох факторів, починаючи від віку і стану пацієнта і закінчуючи уявленням про найбільш розповсюджених збудників захворюванная на певній территорії.

На сьогоднішній день розроблена велика кількість рекомендацій і стандартів лікування пневмонії у дітей, однак на практиці їх виконання не завжди є прийнятним. До того ж всі рекомендації дають певні уявлення про вибір емпіричного препарата, тоді як в кожному конкретному випадку антибіотик може бути нееффективним, що вимагає від лікаря пошуку іншого препарата, який продемонструє необхідний еффект.

Великою проблемою є і проблема антибіотикорезистентності, що стає все більш актуальною, адже за останні роки нові антибіотики фактично не розроблялися, тоді як на всі вже існуючи групи мікроорганізми виробили до них певну резистентність, а деякі штами стали і зовсім нечутливими до дієвої речовини цих ліків.

Дуже різиться вибір антибіотика і в залежності від віку хворої дитини, адже у дітей першого року життя найбільшу еффективність демонструють, як правило, цефалоспорини. Крім того, на ранніх термінах життя необхідним є застосування більш сильніх препаратів, адже пневмонія у малих дітей нерідко супроводжується симптомами дихальної недостатоності і можуть загрожувати життю дитини.

У підлітків застосування цефалоспоринових антибіотиків є несприйнятним, адже у більшості випадків жаданого ефекту можна досягти за рахунок застосування макролідів чи захищенних пеніцилінів.

Не залежно від віку хворого у доповнення до основної антибіотикотерапії необхідно давати дітям пробіотики – препарати, що містять велику кількість живих лактобактерій чи біфідобактерій. Якщо утриматися від їх призначення, то можна отримати доволі тяжкі ускладнення. Так, дисбактеріоз у дітей розвивається куда частіше, ніж у дорослих, куда частіше він прогрессує і у псевдомембранозний коліт, який може мати вкрай тяжкий перебіг і потребувати, навіть, оперативного лікування.

Що стосується розріджующих харкотиння препаратів, то їх слід застосовувати у дітей, які мають вираженний кашель і виділяють велику кількість харкотиння. Однак препарати повинні бути назначені на нетривалий термін. До того ж від їх призначення слід утриматися, якщо має місце сухий кашель, захворюванная печінки, та в тих випадках, коли дитина дуже ослаблена.

Слід зазначити, що прийом великої кількості препаратів, що отримав назву поліпрагмазії, теж залишається доволі значною проблемою сучасної педіатрії, причому не тільки в лікуванні пневмонії, а і в терапіх багатьох інших захворювань. Організм дитини є менш стійким до зовнішніх впливів, та більш чутливим, тому призначення навіть невеликої кількості препаратів, у випадку пневомнії – антибіотиків і пробіотиків – може дати дуже добрий ефект. На відміну від дорослих, у яких стримана терапія не дає жаданого результата.

Під великим питанням залишається приймо нестероїдних протизапальних препаратів, адже вони здійснюють негативний вплив на печінку, призводять до підвищення артеріального тиску і ушкодженню слизової оболонки шлунка. Крім того, нестероїдні препарати знижують температуру тіла, що незавжди є сприйнятним при застосуванні антибіотиків, адже не дає належним чином оцінити ефективність їх застосування.
У той же час деякі лікарі і вчені вважють, що застосування протизапальних препаратів дає можливість знизити ексудацію у легенях і зменшити прояви пневмонії і дихальної недостатоності.

Фізіотерапія може застосовуватися в лікуванні захворювання, однак лише після нормалізації температури тіла для пришвидшення усунення запального процессу та недопущення розвутки фіброзних змін у легенях.

В цілому слід зазначити, що підходи до діагностики, лікування та реабілітації дітей, що хворіють на пневмонію, мають бути комплексними і індивідуалізованими, лише в такому випадку можна буде досягнути необходіної ефективності і бути впевненими не тільки в результативності лікування, а й в його безпечності для дитини.

Батькам же слід як можна раніше звератися за домопогою кваліфікованих лікарів, не затягувати й не проводити самостійного лікування дитини, адже це може призвести не тільки до дуже швидкого прогресування захворювання, а й до обернутися фатальними наслідками.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

17:00
Використання яблучного оцту від ревматизму
15:30
Захворювання, які подразнюють шкіру навколо очей
6:20
Як допомогти людині з нападом епілепсії?
23:00
Зміни нігтів, які свідчать про хвороби
23:00
5 продуктів, які вбивають щитоподібну залозу
22:00
Сон на животі передчасно зістарює та підвищує тиск
6:20
5 захворювань, які супроводжує відчуття голоду
22:00
Часте позіхання - ознака інсульту та пухлини мозку
15:30
Проблеми з мовленням, які виникають через хворобу Альцгеймера
22:00
Ревматоїдний артрит частіше виникає у жінок
23:00
Набряки ніг можуть провокувати тромбоз та хвороби серця
22:00
Чи потрібно відмовлятись від солодкого при діабеті 2 типу?
21:00
Ущільнення на тілі, які потребують звернення до лікаря
11:00
Хвороби цієї залози впливають на стан волосся та шкіри
14:00
Ознаки проблем з імунітетом
12:30
Випадіння вій свідчить про хвороби
6:20
Нова небезпека ожиріння
22:00
Хвороби, які вирізняються частим сечовипусканням вночі
21:00
Симптоми дисфункції жовчного міхура
20:30
Ознаки інфаркту та інсульту, яка треба знати
8:00
Сухофрукт, який захищає від втрати кісткової маси
6:20
Проблеми зі шкірою та набряки - ознака алкоголізму
19:45
Рак печінки: ознаки хвороби
17:00
Коли викликати швидку для людини із застудою?
7:00
Зовнішні ознаки хворих суглобів
0:40
Хвороби, які проявляються запамороченням
21:00
Сода та молоко для лікування печії
20:30
Звички, які порушують обмін речовин
14:00
Відмова від цукру при подагрі - збереження здоров'я
12:30
Лікування геморою у домашніх умовах
10:00
Вітаміни для лікування мігрені
20:30
Про що свідчить втома після пробудження вранці?
17:00
Гормональні порушення, які призводять до набору ваги
14:00
Захворювання, які можна запідозрити за станом нігтів
10:00
Поради для покращення стану при псоріазі
9:30
Лікування болю у вухах
20:30
До чого призводить нервове виснаження?
15:30
Добавки з цинком для лікування гепертонії
14:00
Поганий режим сну погіршує обмін речовин
9:00
Пробіотики зміцнюють організм після зими
Здоров'я в соцмережах: