Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Вчимося обробляти рани

22:00, 14 Бер 2013 · Категорія: Лікування, Травми · Переглядів 16464 · 

Подряпини і порізи на обличчі

Місцезнаходження травми впливає на спосіб накладення пов'язки. Існує кілька загальних правил по обробці порізів на обличчі. Перш за все промийте рану водою, щоб видалити бруд і запобігти попаданню інфекції. Потім зупиніть кровотечу, наклавши стерильний бинт. Як правило, порізи або подряпини на обличчі сильно кровоточать. Після зупинки кровотечі неглибокі порізи можуть затягнутися. У таких ситуаціях добре допомагає медичний клей. Порізи глибше 2 см необхідно зашивати.


З ранами потрібно поводитися обережно

З ранами потрібно поводитися обережно



Не проколюйте мозолі

Невеликі мозолі можна не бинтувати. Зазвичай вони гояться самостійно. Винятком є ​​мозоль, розташований там, де її можна випадково зірвати, наприклад, на стопі. У цьому випадку на мозоль потрібно наклеїти пластир. Міхури, що прорвалися, обробляють маззю з антибіотиком і накладають вільну пов'язку.

Розтягнення і перенапруження зв'язок

Розтягнення - це травма, яка виникає в результаті розриву зв'язок або сухожиль, в той час як перенапруження виникає в результаті підвищеного навантаження на м'язи. Ознаки розтягнення та перенапруження - біль і набряк. На додаток до холодного компресу, накладіть на ушкоджений суглоб тугу пов'язку. Пов'язка не повинна ускладнювати кровообіг. Для зменшення пухлини не знімайте пов'язку з хворого суглоба протягом двох днів, послаблюючи її на ніч. Зверніться до лікаря, якщо біль посилюється, або поліпшення не настає через п'ять днів.

Лікуємо незначні опіки

Зверніться за медичною допомогою при сильних опіках, опіках обличчя або якщо розмір опіку перевищує 5 см. Якщо лікування невеликих опіків проходить в домашніх умовах, промийте обпалену область прохолодною водою. Ніколи не використовуйте масло, жир або пудру. Потім нанесіть на опік тонкий шар мазі з антибіотиком. Накладіть пов'язку. Найкраще обробляти опіки за допомогою перев'язувального матеріалу, утримуваного на місці лейкопластиром.

Закриваємо відкриті рани

Зведіть краї порізу і закрийте рану за допомогою пов'язки «метелик». Вона накладається на саму рану, а не вздовж розрізу. Якщо поріз довгий, використовуйте декілька пов'язок. Зверніться за медичною допомогою у разі глибоких порізів, або якщо ви не можете самостійно зупинити кровотечу протягом 15 хвилин після накладення пов'язки, що давить.

Післяопераційні рани і інфекція

Після операційного втручання необхідно стежити за тим, щоб розріз залишався чистим і сухим. Міняйте пов'язку відповідно до вказівок лікаря. Швидше за все, вам знадобляться стерильні марлеві прокладки, медичні рукавички і лейкопластир. Після видалення старої пов'язки ретельно огляньте рану на наявність будь-яких ознак інфекції, наприклад, жовтих або зелених виділень або незвичайних запахів.

Боремося з подряпинами на ліктях і колінах

Обдерті коліна і лікті складно забинтувати. Лейкопластирна пов'язка добре тримається на суглобі і не сковує рухів. Інший варіант - медичний клей. Він зупиняє невеликі кровотечі і захищає рану від потрапляння в неї бруду і води. Медичний клей водостійкий і не вимагає повторного нанесення.

Перев'язка суглобів пальців, пальців і п'ят

Пальці, п'яти, суглоби і коліна знаходяться в постійному русі, тому накласти на них пов'язку буває дуже важко. Але ж можна допустити, щоб в рану потрапив бруд. Пов'язки, що нагадують пісочний годинник або з зубчастою кромкою, не утворюють складок при накладенні. Крім того, такі пов'язки повністю обхоплюють палець.

Перев'язуємо великі подряпини

Для якнайшвидшого загоєння подряпин і порізів, необхідно їх постійне зволоження. У такій ситуації можуть допомогти мазі з антибіотиками та оклюзійні пов'язки. Деякі подряпини не утворюють «корки» при заживанні і можуть кровоточити. У цьому випадку регулярно промивайте рану чистою водою і накладайте нові пов'язки. Оглядайте рану на наявність будь-яких ознак інфекції.

У порізах на руках або ногах не повинно бути бруду

Руки і ноги брудняться набагато сильніше і частіше, ніж обличчя, тому буде краще забинтувати такі порізи. Крім того, перев'язка запобігає роздратуванню рани на нозі взуттям та носком. У разі невеликих порізів можна використовувати пластир. Не забудьте змінити пов'язку, якщо вона намокне або забрудниться. При глибоких порізах або колотих ранах на руках або ногах необхідно звернутися до лікаря. Використовуйте медичні рукавички при обробці ран і при контакті з кров'ю.

Коли слід звернутися до лікаря

Зверніться за медичною допомогою у разі глибоких порізів і колотих ран, або якщо ви не можете самостійно зупинити кровотечу протягом декількох хвилин після накладення пов'язки, що давить. Дорослим людям необхідно зробити протиправцеву щеплення, якщо з моменту останньої вакцинації пройшло 5 років. Рішення щодо вакцинації дитини приймається лікуючим лікарем. Регулярно оглядайте рану на наявність будь-яких ознак інфекції. Зверніться до лікаря, якщо рана почервоніла, опухла або з'явилися хворобливі відчуття або нагноєння, особливо в поєднанні з високою температурою.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

8:30
Що робили, коли замучила печія
22:30
7 популярних міфів про цукровий діабет
21:56
Чим полегшити свербіж після укусу комара
12:30
Як зробити, щоб нежить не перейшов у гайморит
9:30
Симптоми, котрі вкажуть на літню ангіну
23:30
Коли варто йти до лікаря, щоб жити довго
22:30
6 видів антисептиків. Як їх правильно використовувати
13:30
7 міфів про сезонну алергію, котрі вже час спростувати
13:30
7 причин, чому людина відчуває сильну втому
8:30
Гарячий чай при болю в горлі - це абсолютне зло
23:30
Ознаки того, що вашому кишківнику потрібна допомога
22:30
5 порад, які допоможуть зупинити гикавку
17:30
Хвороба, яка може призвести до повної глухоти
13:30
Як конкретно алкоголь шкодить нашому організму
8:30
Хвороба, на котру вказує часта печія
15:30
Перші ознаки хвороби щитовидної залози
13:30
Перші симптоми хвороби Альцгеймера
23:30
Що робити, коли після операції з'явилася грижа
8:30
Вроджена патологія. Як побороти кісту на шиї
22:30
Для чого колоти в суглоб гіалуронову кислоту
21:30
Чому можуть розходитися м'язи живота
19:30
9 випадків болю в грудях, за яких треба викликати швидку
22:30
4 кроки для профілактики діабету
9:30
9 показань для проведення електрофорезу
23:30
4 етапи підготовки до колоноскопії
17:30
Чому в людей буває діабетична стопа
13:30
Режим харчування для хворого на целіакію
7:30
Перша допомога після укусу змії
19:06
Чи варто проколювати пазуху при гаймориті
11:15
Жахливі наслідки варикозу, якщо його не лікувати
14:00
Якісна профілактика болю у спині
22:00
Хрипота може бути ознакою серйозного захворювання
23:00
Про що свідчить схильність до закрепів?
21:00
Хворобу Лайма можна переплутати з застудою
12:30
Симптоми зараження глистами
17:00
Використання яблучного оцту від ревматизму
15:30
Захворювання, які подразнюють шкіру навколо очей
6:20
Як допомогти людині з нападом епілепсії?
23:00
Зміни нігтів, які свідчать про хвороби
23:00
5 продуктів, які вбивають щитоподібну залозу
Здоров'я в соцмережах: