Дженерики - це препарати-копії відомих брендів, котрі з'являються через 20 років після випуску оригіналу. Справа в тому, що саме тоді фармацевтична компанія, котра створила ті чи інші ліки, втрачає на них безумовне право.
дженерики
В ідеалі, дженерики не мають істотних відмінностей від оригінального препарату. Але на практиці це не завжди відповідає дійсності. Справа тут не в основній копійованій речовині, а в кількості та якості допоміжних компонентів, що використовуються для виробництва. Саме вони диктують не тільки форму (таблетка, ін'єкція, суспензія тощо) препарату, а й динаміку/місце вивільнення діючої речовини, особливості її метаболізму та ін. ефектів.
Небезпідставна думка і про те, що дженерики це більш «брудні» варіанти препарату, оскільки сировина для їх виробництва часто закуповується у кількох постачальників. Та й умови виробництва у Східній Європі та Індії – країнах, що лідирують на світовому ринку лікарських аналогів, також не дотягують до потужностей світових фармконцернів. Стандартизація передбачає низку дорогих клінічних випробувань, тому перевірені дженерики коштують ненабагато дешевше за оригінальні препарати.
На що особливо важливо звернути увагу:
1. Як для оригінальних препаратів, так і для їх копій важливими є однакові показники, такі як термін придатності, країна та компанія-виробник, якість/цілісність упаковки.
2. Дженерики, як правило, не рекомендують при діагностованих важких захворюваннях: у подібних ситуаціях традиційно віддають перевагу перевіреним лікам зі світовим ім'ям.
3. Лікування дітей також передбачає використання сертифікованих стандартизованих медикаментів з доведеною терапевтичною ефективністю та передбачуваним метаболізмом.
А ви коли-небудь вживали дженерики? Діліться у коментарях.