Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Венорутон

Новартіс Консьюмер Хелс СА


Інструкція



Загальна характеристика:



міжнародна та хімічна назви: rutoside; О-(b-гідроксіетил)-рутозиди;



основні фізико-хімічні властивості: жовто-бежеві непрозорі капсули, розмір №1, з відбитком “VENORUTON 300” на корпусі капсули;



склад: 1 капсула містить о-(β-гідроксіетил)-рутозидів 300 мг;



допоміжні речовини: макрогол 6000, оксид заліза жовтий, титану діоксид, желатин.



Форма випуску. Капсули.



Фармакотерапевтична група. Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби.



Код АТС С 05С А 01.



Фармакологічні властивості.



Фармакодинаміка. Сприяє зміцненню стінок капілярів і нормалізації їх проникності. Блокує агрегацію еритроцитів та чинить захисну дію на ендотелій судин.



При хронічній венозній недостатності Венорутон 300 зменшує вираженість таких її проявів, як набряки, біль, судоми, трофічні розлади. Препарат ефективний при варикозному дерматиті та варикозній виразці. Полегшує симптоми, пов'язані з гемороєм: біль, ексудацію, свербіж і кровотечу.



Венорутон 300 сприяє зменшенню вираженості побічних ефектів променевої терапії (цистит, ентеропроктит, дисфагія, почервоніння шкірних покривів тощо).



Завдяки позитивному впливу Венорутону 300 на проникність і резистентність стінок капілярів він сприяє уповільненню розвитку діабетичної ретинопатії. Крім того, його вплив на реологічні властивості крові сприяє запобіганню мікро тромбозів та інших уражень сітківки судинного генезу.



Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо 14С-О-(β-гідроксіетил)-рутозидів абсорбція у людини становить близько 10 - 15%. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається у межах 1 - 9 год. Протягом 120 год концентрацію препарату можна виявити; її зниження відбувається біекспоненційно. Після прийому внутрішньо препарату з радіо активною міткою відмічається виведення з сечею 3 - 6% радіо активності за 48 год. Період напів виведення варіює від 10 до 25 год. О-(β-гідроксіетил)-рутозиди і їх глюкуроновані метаболіти виводяться в основному з жовчю.



Показання для застосування.



Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньо.



На початковому етапі лікування призначають по 1 капсулі (300 мг) 3 рази на день під час їди. Зменшення вираженості симптомів звичайно відмічається протягом 2-х тижнів лікування. Рекомендується продовжувати прийом препарату у тій самій дозі до повного зникнення набряків та інших симптомів. Потім лікування можна перервати (поліпшення звичайно триває принаймні 4 тижні після припинення лікування). При відновленні симптомів лікування слід розпочати знову – або за наведеною вище схемою, або підтримуючими дозами: мінімальна підтримуюча доза – 600 мг на добу, тобто по 1 капсулі 2 рази на добу до повного усунення симптоматики захворювання.



Побічна дія.



З боку травної системи: рідко - слабкі диспептичні явища (діарея, метеоризм).



Алергічні реакції: шкірні висипи.



Інші: головний біль, припливи крові до обличчя.



Після припинення лікування ці симптоми швидко зникають.



Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату або інших рутозидів.



І триместр вагітності та період лактації. Дитячий вік до 15 років.



Передозування. Про випадки передозування повідомлень немає.



Особливості застосування. Препарат застосовується в основному у складі комбінованої терапії.



Вагітність і лактація.



У ході клінічних досліджень застосовували Венорутон 300 в період вагітності, однак його застосування в I триместрі спеціально не вивчалося.



У дослідженнях на тваринах не було відмічено ні тератогенних, ні будь-яких інших небажаних впливів на плід. Беручи до уваги все вищезазначене, а також керуючись прийнятими в клінічній практиці правилами, призначення Венорутону 300 внутрішньо можливе лише з 4-го місяця вагітності і лише за абсолютними показаннями. Сліди О-(β-гідроксіетил)-рутозидів, які визначалися в тканинах плода та материнському молоці (експериментальні дослідження на тваринах), не розглядаються як клінічно значущі.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Рекомендується одночасно призначати аскорбінову кислоту з метою підвищення капіляростабілізуючого ефекту.



Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі не віще 30 0 С. Термін придатності - 5 років.



Упаковка. 5 блістерів по 10 капсул в картонній коробці.



Умови відпуску. Без рецепта.



Виробник. Новартіс Консьюмер Хелс СА.



Адреса. 1260, м. Ніон, Швейцарія.



Виробник. Новартіс Фармасьютика СА.




Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus