Щитовидна залоза - це орган внутрішньої секреції, найбільша ендокринна залоза з непарних залоз організму. Знаходиться вона на передній поверхні шиї. Це певної форми пластина, що складається з двох часток. Вони знаходяться по бічній поверхні трахеї та з'єднуються перешийком.
Симптоми захворювань щитовидної залози залежить від типу патології. Умовно їх можна поділити на дві групи:
- з порушенням функції щитовидної залози - виникають при гіпотиреозі (недостатня кількість гормонів) та тиреотоксикозі (надмірне вироблення гормонів); - без порушення функції щитовидної залози – коли є збільшення щитовидної залози, а рівень гормонів залишається нормальним, наприклад, вузлові та багатовузлові форми зобу, тиреоїдити, новоутворення тощо.
Якщо порушення викликані підвищеною функцією щитовидної залози, то серед скарг, що відзначаються, найчастіше зустрічаються дратівливість, швидка стомлюваність, тремор, надмірна пітливість, втрата ваги при збереженому апетиті. У важких випадках до симптомокомплексу додаються такі стани, як екзофтальм (у народі називається витрішкуватістю) і миготлива аритмія.
При гіпотиреозі з'являються сонливість, слабкість, набряки, збільшення ваги.
А ось захворювання, не пов'язані з порушенням функції залози, можуть не турбувати або проявлятися збільшенням щитовидної залози. Іноді пацієнти можуть виявляти у себе утворення, які помітні для ока і легко промацуються. Коли ви помітили це в себе, то одразу звертайтеся до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен