На перший погляд, різницю між цими поняттями побачити доволі важко, але вона є.
алкоголізм
Мрія більшості батьків – слухняна дитина, яка беззаперечно підкоряється та виконує команди. Чим він слухняніший, тим більше приводів у батьків їм пишатися. Але дивіться, що відбувається з позиції дитини: вона з раннього дитинства звикає до того, що будь-яку її дію передбачає команда, прохання, вказівка.
Якщо одного разу команди перестануть надходити, він просто не знатиме, що робити. До 6 років повного послуху дитина стає залежною від навколишнього світу. Внутрішня свобода у його системі цінностей вже відсутня. Коли виросте, він легко потрапить під будь-який вплив, тим паче алкоголю.
Ще приклад. Дитина погано навчається у школі. Батьки, зрозуміло, незадоволені. Підсилюють контроль, змушують, висувають ультиматуми та умови, які трактуються дитиною не інакше як: ми тебе любитимемо, тільки якщо ти будеш вчитися добре. Відповідно, вільно чи мимоволі дитина сфокусована не на тому, чого вона хоче, а на тому, як батьки реагують на її поведінку.
Мама задоволена – дитина щаслива. Невдоволена мама – у дитини горе. Фокус уваги із себе зміщується на соціум. Все. Знову втратив свободу. І подорослішавши, він намагатиметься весь час відповідати очікуванням інших людей. Замість того, щоб слухати насамперед себе та свої потреби.
Тому виховувати дітей також потрібно з розумом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою