Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Анаеробна інфекція

Категорія: 

Анаеробна інфекція є найтяжчою з-поміж ранових інфекцій. Найчастіше вона розвивається при вогнепальних і травматичних ураженнях кінцівок, головним чином нижніх. Збудниками є чотири хвороботворних анаероби: паличка газової гангрени, паличка злоякісного набряку, паличка, що розплавляє тканини, і септичний вібріон. Вони утворюють спори, що характеризуються великою тривкістю, зокрема, переносять кип'ятіння протягом 1 год. Анаероби широко розповсюджені в природі. Так, вони постійно мешкають у кишках людини та тварин, містяться в грунті, забрудненому чи підживленому нечистотами, тощо. Часто їх знаходять на шкірі людини (особливо нижньої половини тіла), в білизні та одягу. Всяка вогнепальна чи розміжчена рана, що забруднена землею, шматками одягу, вважається первинно інфікованою анаеробами. Розвиток збудників у рані залежить від низки умов. Найкращим поживним середовищем для них є мертві або ушкоджені тканини в замкнутих кишенях та порожнинах. Особливо сприятливі для мікроорганізмів умови створюються в ушкодженій, знекровленій м'язовій тканині. Будь-яке ослаблення організму - крововтрата, шок, охолодження, перевтома - сприяє розвитку та поширенню інфекції'. Швидко розмножуючись у тканинах з порушеним живленням, анаероби проникають у здорові ділянки, викликаючи їх ураження і змертвіння. Токсини анаеробів та продукти їх розпаду спричиняють тяжку інтоксикацію організму та порушення функцій усіх життєво важливих органів і систем.

Клініка анаеробної інфекції


Типовою ознакою розвитку анаеробної інфекції є раптовий сильний розпираючий біль, а також швидке і значне підвищення температури тіла з неадекватним їй прискоренням пульсу, стурбована поведінка хворого, інколи блювання. Важливою особливістю газової інфекції є симптом емфіземи тканин, який визначається як при перкусії, так і при голінні шкіри (симптом бритви). Виділення з ран водянисті, сукровичні, з пухирцями газу, інколи смердючі. При спостереженні в динаміці виявляють швидке наростання набряку (зав'язана навколо кінцівки нитка при його прогресуванні швидко врізається в шкіру).
Розрізняють такі форми анаеробної інфекції: емфізематозну, набрякову (токсичну), змішану, некротичну, флегмонозну та форму, яка характеризується розплавленням тканин. Емфізематозна форма проявляється наявністю газу в тканинах і набряком; набрякова - розвитком набряку та інтоксикації. Характерною рисою змішаної форми є те, що вона спричинюється поєднанням анаеробів, які продукують токсини і газ. Некротична форма характеризується некрозом, розпадом тканин; флегмонозна - розвитком місцевого нагноєння, при цьому набряк незначний.

Діагностика анаеробної інфекції


Мікробіологічна діагностика полягає у виділенні збудника з досліджуваного матеріалу та його ідентифікації. Для дослідження беруть шматочки ураженої тканини, виділення з ран, кров з вени та готують мазки або мазки-відбитки, які забарвлюють за Грамом. Виявлення у мазках великих паличок із заокругленими кінцями є орієнтовною ознакою наявності анаеробної інфекції. Подальші спеціальні дослідження дозволяють ідентифікувати вид збудника.

Лікування анаеробної інфекції


Хворого ізолюють в окремій палаті. В уражених ділянках проводять широкі й глибокі розтини з висіченням нежиттєздатних тканин і м'язів. Рани обробляють окисниками - розчинами калію перманганату, перекису водню; забезпечують іммобілізацію. Використовують індивідуальний хірургічний інструментарій та перев'язний матеріал. Хворим показані серцеві засоби, переливання крові, антибіотики, внутрішньовенне краплинне введення суміші протигангренозних сироваток. Крім того, їм призначають велику кількість рідини, харчування високої енергетичної цінності. У випадках дуже тяжкого перебігу інфекції та при безуспішності лікування показана ампутація кінцівки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus