Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Базаліома

Категорія: 

Базаліома - пухлина, яка є проміжною між доброякісними і злоякісними новоутвореннями шкіри. Інфільтруючий, нерідко з деструкцією, прогресуючий ріст наближає її до раку шкіри; відсутність метастазування - до доброякісних пухлин. Виникає базаліома частіше у похилому віці і локалізується переважно на обличчі (ніс, повіки, лоб, носогубна складка), рідше - на тулубі та кінцівках. Клінічні прояви її різноманітні. Захворювання розпочинається з появи на шкірі вузлика щільної консистенції, блідо-рожевого кольору. Вузлик повільно збільшується, форма його стає частковою, на поверхні з'являються телеангіектазії, а в центрі - кірочка і виразка. По периферії пухлини утворюється щільний валик з характерним лиском. Виразка поширюється вглиб і вшир. Вузлуватий різновид хвороби характеризується наявністю пухлини напівсферичної форми, яка повільно збільшується; шкіра тонка, крізь неї просвічуються телеангіектазії. Трапляються папілярні, атрофічні, поверхневі та інші форми. Діагностика грунтується на даних цитологічного і гістологічного дослідження біоптатів.

Лікування базаліоми


При локалізації пухлини на обличчі, особливо в ділянці орбіти, носа, застосовують близькофокусну рентгенотерапію. В разі розміщення її на щоках, лобі, а також на тулубі і кінцівках перевагу надають хірургічним методам: висіченню, електроексцизії, кріодеструкції.
Прогноз після радикального лікування сприятливий. Профілактичним заходом є захист шкіри від опромінення, обвітрювання, для чого застосовують відповідні креми.
Злоякісні пухлини шкіри
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus